Koncerty

Jessie Ware
Początek: 17.11.2012 o godzinie 20:00
Miejsce: Pozna?, MTP hala nr.2

Line Up : Jessie Ware

Link : www.go-ahead.pl

Młoda wokalistka w ostatnich miesiącach wyrosła na wielką nadzieję nowego popu. Rozgłos zdobyła dzięki nagraniom z SBTRKT, koncertom u boku Jacka Peñate i wsparciu kultowego radia Rinse FM, a wielu widziało w niej kobiecą odpowiedź na sukcesy Jamesa Blake'a czy Jamie’go Woona. Kolejne świetne single zapowiadające debiutancki album Ware: "Running", "110%" oraz "Wildest Moments" wzbudziły jednak sensację także poza kręgiem fanów nowego R'n'B i muzyki tanecznej. Okazało się, że Jessie pisze fantastyczne popowe piosenki, które pozwalają upatrywać w niej niezwykle utalentowaną następczynię Sade.


Swą klasę Brytyjka potwierdziła także znakomitym koncertem podczas tegorocznego gdyńskiego festiwalu Open’er. Ware wróży się spektakularną karierę, choć jeszcze niedawno artystka marzyła ponoć o zawodzie dziennikarki sportowej. Na szczęście w odpowiednim momencie jej głos usłyszał Aaron Jerome znany lepiej jako SBTRKT i zaproponował Angielce gościnny występ na swej płycie, obok m.in. Little Dragon. Wspólnie nagrane piosenki z płyty "SBTRKT" zaowocowały lawiną kolejnych propozycji ze strony najmodniejszych producentów muzyki klubowej. Jessie postanowiła jednak skupić się na pracy nad swym autorskim albumem “Devotion”.  


"Kocham muzykę taneczną, uwielbiam klubowy underground i jestem szczęśliwa, że w tym świecie znalazłam akceptację. Chcę korzystać z tych doświadczeń, a jednocześnie pisać jak najlepsze piosenki. Postanowiłam powrócić do brzmień, które zawsze kochałam, takich jak Prince, Chaka Khan czy Grace Jones" - wyjaśnia wokalistka. "Chciałam napisać piosenki, które będą równocześnie piękne i słodko-gorzkie, jak Sade. Sztuka polegała na tym, żeby wszystko wymieszać w odpowiednich proporcjach."

Krążek "Devotion", którego premiera zapowiadana jest na 20 sierpnia z pewnością potwierdzi unikalny talent Jessie do łączenia nowoczesnych brzmień z tym, co uniwersalne i ponadczasowe: świetnymi aranżami, znakomitymi melodiami i genialnym głosem.