Koncerty

GBH
Początek: 28.02.2013 o godzinie 19:00
Miejsce: Warszawa, Remont

Line Up : GBH, Sexbomba

Historia GBH sięga 1978 roku. Założona w angielskim Birmingham grupa uznawana jest za jedną z pierwszych - obok The Exploited, Discharge i The Varukers - wykonujących street punka. Pierwotny skład stanowili Colin Abrahall na wokalu, Colin Blyth na gitarze, Sean McCarthy na basie i Andrew Williams na perkusji. W początkowym etapie działalności kapela występowała pod nazwą Charged GBH, oznaczającym w rozwinięciu Charged Grievous Bodily Harm. Inspiracją do ochrzczenia formacji w ten sposób był wytoczony ówczesnemu basiście Seanowi McCarthyemu proces o wywołanie ciężkiego uszkodzenia ciała. W 1982 roku tego ostatniego zastąpił Ross Lomas, który udziela się w zespole do dziś. W tym samym roku światło dzienne ujrzał studyjny debiut Charged GBH, zatytułowany "City Baby Attacked by Rats" - płyta te uważana jest za jeden z kamieni milowych brytyjskiej sceny punkowej tamtych lat.

W 1986 roku grupa skróciła nazwę do GBH i podpisała kontrakt z wytwórnią Captain Oi! Records, pod której szyldem ukazało się pięć kolejnych albumów kapeli. Rok później szeregi formacji opuścił Andrew Williams i miejsce za bębnami zajął Kai Reder. Od tamtej pory zmiana na stanowisku perkusisty nastąpiła jeszcze dwukrotnie.

Ostatnim albumem GBH pozostaje "Perfume and Piss" z 2010 roku, będący jedenastym pełnometrażowym, studyjnym dokonaniem zespołu. Produkcją materiału zajął się Lars Frederiksen, na co dzień pełniący obowiązki wokalisty i gitarzysty w kalifornijskim Rancid.