Koncerty

Sigur Rós
Początek: 25.06.2013 o godzinie 19:00
Miejsce: Warszawa, Park Sowińskiego

Line Up : Sigur Rós

Link : www.alterart.pl

Koncert Sigur Rós będzie częścią trasy promującej wydany w tym roku album "Valtari". Bilety: 179 zł do nabycia na www.alterart.pl oraz w bileteriach Ticketpro.pl.

Będzie to drugi koncert Islandczyków w amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Zagrali tam już 20 sierpnia 2008 roku. Grupa wystąpiła we wrześniu tego roku w Krakowie, w ramach festiwalu Sacrum Profanum.

Sigur Rós powstali w 1994 roku w Rejkiaviku i pewnie nigdy nie zakładali, że ich muzyka dotrze do każdego miejsca na ziemi, stanie się niezwykle rozpoznawalna i znajdzie wielu naśladowców. To zasługa nie tylko niezwykłych post-rockowych kompozycji, opartych często na muzyce eksperymentalnej lub tematach znanych z nagrań minimalistów, ale także charakterystyczny falset Jonsiego, czy wreszcie widowiskowe koncerty.

Na początku listopada pojawiła się potwierdzona przez zespół informacja o nagrywaniu nowego albumu, który miałby ukazać się w 2013 roku. Kilka tygodni temu muzycy zagrali nawet jedną nową kompozycję na islandzkim festiwalu. Ile premierowych utworów usłyszymy 25 czerwca w Warszawie i czy Sigur Rós pojawią się z świeżą płytą? Te pytania pozostają na razie bez odpowiedzi…