Newsy muzyczne

Prophets of Rage na Openerze

Poznaliśmy kolejną, trzecią gwiazdę tegorocznego Openera. Będzie to supergrupa Prophets of Rage.

„Make Poland Rage Again”, to hasło przyświeca supergrupie złożonej z członków Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill, która latem zagra na Open’erze!
 
Aktualna sytuacja polityczna i społeczna na świecie wymagała głośnego i godnego komentarza muzycznego. Kto zrobi to lepiej, niż muzycy związani z najbardziej zaangażowanymi politycznie kapelami, jakie znamy? Prophets Of Rage łączą siły Toma Morello, Tima Commerforda i Brada Wilka (Rage Against The Machine), Chucka D i Dj Lorda (Public Enemy) oraz B Real’a (Cypress Hill). Pod wspólną nazwą zaczerpniętą z tytułu utworu Public Enemy postanowili przypomnieć najważniejsze utwory swoich macierzystych grup i zająć wyraźne stanowisko. Skoro był już powód, nazwa, materiał, a przede wszystkim muzycy, brakowało wyłącznie nośnego hasła, pod którym Prophets oRage mieliby ruszyć w pierwszą trasę po USA. Z pomocą przyszedł prezydent-elekt i jego patetyczno-patriotyczne motto kampanii, „Make America Great Again”…
 
W czasie letniej trasy po Stanach Prophets of Rage zagrali kilkadziesiąt koncertów, podczas których wykonywali takie klasyki jak: „Killing in the Name”, „Bombtrack”, „Bulls on Parade”, „Jump Around”, „Fight The Power” czy „Insane in the Brain”. 
 
25 sierpnia Prophets of Rage wydali debiutancki materiał – 5-utworową EPkę „Party’s Over”, na której znalazła się premierowa kompozycja i cztery covery. Być może to dobry wstęp do pełnowymiarowego albumu?  Przekonamy się zapewne w ciągu kilku miesięcy, a dziś potwierdzamy, że latem 2017 Prophets of Rage wystąpią na Open’erze. 
 
Przyszłoroczna edycja Opener Festival odbędzie się w Gdyni w dniach 28 czerwca - 1 lipca. Dotychczas swój udział w imprezie ogłosili: Radiohead i Foo Fighters. 

Early Bird Tickets
Sprzedaż od 11.09.2016 do 15.12.2016 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.)

Karnety 4-dniowe i karnety 4-dniowe z polem:

karnet 4-dniowy – 469 PLN

karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 549 PLN

Karnety weekendowe:

karnet weekendowy (pt., sob.) – 349 PLN

karnet weekendowy + pole namiotowe (pt., sob.)  – 409 PLN

Pula karnetów Early Bird wynosi 10 000 szt.

Bilety dostępne na stronach ALTERSKLEP eBilet  oraz w punktach sprzedaży


Pokrewne wątki: