Newsy muzyczne

Debiutancki album Alex Lahey

Debiutancka EP-ka australijskiej wokalistki "B-Grade University”, dostępna w formie elektronicznej, ukazała się za sprawą wytwórni Dead Oceans.

Problemy w związkach, dokonywanie wyborów życiowych po ukończeniu edukacji, pierwsze wyzwania po wejściu w dorosłość. Oto dylematy millenialsów. Nikt nie opowiada o nich lepiej niż australijska debiutantka z Melbourne – Alex Lahey.

Latem 2016 r. Alex wydała własnym sumptem „B-Grade University” , niedługo przed występem na legendarnym australijskim festiwalu Splendour in the Grass. Artystka studiowała na uniwersytecie w klasie saksofonu, ale  po paru latach rzuciła naukę, aby skoncentrować się przede wszystkim na tym, co kochała najbardziej, czyli komponowaniu własnej muzyki.  Szybko została dostrzeżona przez australijskie media, a jej premierowy singiel „You Don’t Think You Like People Like Me”  trafił na playlistę jednej z najbardziej wpływowych rozgłośni radiowych Triple J. Za swój debiut Alex Lahley otrzymała statuetkę Age Music Awards w kategorii „Najlepsza Artystka”.   


Źródło: PIAS