Newsy muzyczne

Controlled Collapse z nowym teledyskiem

14 kwietnia ukaże się nowa płyta łódzkiej grupy Controlled Collapse zatytułowana "Post Traumatic Stress Disorder". Wydawnictwo promuje singel "Unhappy", do którego powstał teledysk.

Ciężkie, gitarowe brzmienia połączone z porywającą do tańca elektroniką - ta wybuchowa mieszanka to znak rozpoznawczy łódzkiej formacji Controlled Collapse. Po serii koncertów w towarzystwie Combichrist i Aesthetic Perfection, grupa przygotowuje się na kolejne spotkania z fanami, promujące nową płytę. Krążek "Post Traumatic Stress Disorder" ukaże się 14 kwietnia. Płyta będzie dostępna w dystrybucji cyfrowej oraz tradycyjnej w Polsce i na całym świecie.

Utwory z nowej płyty oddają energię, jaka towarzyszy występom grupy na żywo. Obok znanych z poprzednich albumów przesterowanych wokali i melodyjnych partii klawiszy można w nich usłyszeć soczyste, metalowe partie gitary i dopracowane brzmienie perkusji. "Post Traumatic Stress Disorder" to rezultat współpracy czworga instrumentalistów. Słychać na nim różnorodne wpływy, nie tylko spod znaku dark independent. 

Premierze płyty towarzyszyć będzie seria koncertów. Po ubiegłorocznych występach w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii, grupa wróci do Polski, aby już w kwietniu 2017 roku zaprezentować się przed fanami z: Łodzi, Wrocławia, Warszawy i Poznania. Zagra również na tegorocznym Castle Party w Bolkowie.

Controlled Collapse istnieje od 2003 roku, początkowo jako solowy projekt Wojciecha "kr-lik" Króla. Zespół został szybko zauważony przez elitarną niemiecką wytwórnię Dependent, a jego utwory zostały zremiksowane przez gwiazdy gatunku takie jak: X-Fusion czy Dismantled. Koncertowy skład grupy zmieniał się wielokrotnie, jednak autorem wszystkich kompozycji i frontmanem pozostaje kr-lik. Na dotychczasową dyskografię grupy składają się albumy: "Injection" (2007), "Things come to Pass" (2010) i "Babel" (2013). Wraz z nową płytą "Post Traumatic Stress Disorder" zespół przygotował dla fanów limitowaną edycję 100 boksów z bonusowym CD i remiksami - do kupienia wyłącznie na www.controlled-collapse.com