Newsy muzyczne

H.E.A.T. przedstawia nowy utwór

"Co można powiedzieć o H.E.A.T? Jeżeli nie lubisz energetycznych Szwedów musisz być nieczuły. W tym roku pokazali w Anglii jak być jednym z najbardziej kompletnych zespołów na świecie" - Classic Rock Magazine UK.

22 września ukaże się nowy, długo oczekiwany album Szwedów z H.E.A.T. Wydawnictwo zatytułowane będzie "Into The Great Unknown" i zapowiada je utwór "Time On Our Side".

Po półtora roku intensywnej pracy nad płytą, zespół wybrał się do Tajlandii, żeby zarejestrować materiał z nagrodzonym Grammy producentem Tobiasem Lindellem. Zespół wszedł do studia Karma Sound z 10 utworami i po raz kolejny nagrał innowacyjny, wybuchowy i odświeżający melodyjny rockowy materiał. "Into The Great Unknown" to następca wydanego w 2014 roku "Tearing Down The Walls".

H.E.A.T nie ukrywa swojej miłości do klasycznych zespołów rockowych, ale nie kopiuje ich. "Into The Great Unknown" to rock'n'rollowa wyprawa w nieznane.

"Podczas pracy nad tą płytą czuliśmy się trochę jak astronauci wychodzący po raz pierwszy w przestrzeń kosmiczną" - mówi gitarzysta Dave Dalone (aka Sky Davis). "Wyruszyliśmy w podróż nie wiedząc z czym wrócimy i czy w ogóle wrócimy. Gdzieś po drodze wszystko zaczęło się układać w całość. Nie ma
sensu robić ciągle takiej samej płyty. Nawet jeżeli wyciągnięcie potencjału utworów wymaga naginania zasad i granic gatunków".Źródło: Mystic