Newsy muzyczne

Allah-Las jutro w Warszawie

Amerykańska grupa Allah-Las zaprezentuje się jutro w warszawskim klubie Niebo.

Kalifornijski band w swojej twórczości mocno czerpie z surf rocka lat sześćdziesiątych, a ich utwory przypominają kompozycje Beach Boys, The Kinks, a nawet The Animals.  Czteroosobowa grupa debiutancki singiel nagrała w 2011 roku, a pierwszy longplay powstał rok później.

Podczas trasy po Europie promującej album, występ Allah-Las w Londynie został opisany przez The Guardian jako „błogie czterdzieści pięć minut podczas zimnej nocy”. Obecnie Amerykanie mają na koncie już trzy długogrające albumy, a każdy z nich w nieco inny sposób melancholijnym, garażowym rockiem opowiada o wolności, marzeniach i kalifornijskim słońcu. Warto wspomnieć, że występ Allah-Las w NIEBIE będzie pierwszym klubowym koncertem grupy w Polsce.

W roli supportu zagra polska grupa The Moondogs! Ich muzyka to fuzja neo-psychodelii z sennymi brzmieniami syntezatorów. Zespół zadebiutował 3 utworową EPką „No Space For Rockets” w 2016 roku. W 2017 wydał nowy singiel „Echoes of love”. Singiel jest zapowiedzią ich debiutanckiego albumu, nad którym obecnie pracują i który planują wydać na końcu 2017 roku. 

Rozpiska czasowa:
19:00 - otwarcie drzwi
20:00 - The Moondogs
21:00 - Allah-Las

Dziś bilety kosztują 69 zł, zaś jutro - 80 zł. Można je nabyć w bileteriach Empik, Ticketpro oraz Eventim oraz jutro w kasie klubu przed koncertem. Źródło: Go-Ahead