Newsy muzyczne

Szczegóły nowej płyty i nowy singel Hurts

Grupa Hurts wydała właśnie nowy singiel zatytułowany "Ready To Go".

Piosenka jest drugą odsłoną czwartej studyjnej płyty duetu zatytułowanej "Desire", która ukaże się 29 września nakładem należącej do Sony Music wytwórni Columbia Records. Wokalista Theo Hutchcraft: "Ready To Go to kawałek o życiu na całego. Klip, dla kontrastu, pokazuje smutek i problem, jaki mężczyźni mają z dzieleniem się swoimi emocjami. Szczególnie w północnej Anglii, gdzie nagrywaliśmy ten teledysk. Ale zarówno utwór i klip niosą jedno przesłanie - trzeba korzystać z życia."

Podczas gdy dwa pierwsze albumy Hurts zanurzone były w mrocznych, gotyckich klimatach, trzeci krążek Surrender skierował zespół na nowe, bardziej optymistyczne tory. I ten kierunek utrzymany jest na nadchodzącej płycie, szczególnie w takich utworach jak ChaperonePeople Like Us czy wpadający w ucho, udostępniony właśnie singiel Ready To Go.

Od czasu słynnego debiutu utworem Wonderful Life w 2010 roku wydali trzy płyty – "Happiness", "Exile" i "Surrender", które przyniosły takie hity jak Stay, Some Kind Of Heaven, Nothing Will Be Bigger Than Us czy Lights, które przyniosły im miliony sprzedanych płyt I wiernych fanów w różnych zakątkach świata, także w Polsce. Także poprzedni singiel Beautiful Ones zyskał ogromną popularność, wzbudzając przy tym niemałe kontrowersje – poruszający teledysk z wokalistą Theo w roli głównej dotykał problemu przemocy wobec osób LGBT.

W ramach jesiennej trasy koncertowej Hurts wystąpią w Polsce dwukrotnie - 19 listopada w Poznaniu i 21 listopada w Warszawie. Informacje o biletach na www.go-ahead.pl 

Desire – tracklista płyty:

1. Beautiful Ones

2. Ready To Go

3. People Like Us

4. Something I Need To Know

5. Thinking Of You 

6. Wherever You Go

7. Chaperone 

8. Boyfriend

9. Walk Away

10. Wait Up For Me

11. Spotlights

12. Hold On To Me

13. MagnificentŹródło: Sony Music Polska

Pokrewne wątki: