Newsy muzyczne

Trzy ep-ki od Belle & Sebastian

Szkocka grupa zapowiedziała premierę aż trzech nowych wydawnictw.

Ich nowa muzyka jest wyjątkową mieszanką zabawy i melancholii, która zawsze była dla nich charakterystyczna. To, co się zmieniło, to to, że grupa w najbliższych miesiącach planuje wydanie muzyki wartej podwójnego albumu, pełnego melodii, wspaniałej literacko i delikatnej jak letni deszcz, ale natarczywej jak rzeka.

Podobnie jak w 1997 roku, gdy wydali trzy EP-ki (‘Dog On Wheels’, ‘Lazy Line Painter Jane’ i ‘3.. 6.. 9 Seconds Of Light’), teraz przygotowali trzy nowe EP-ki pod wspólnym tytułem ‘How To Solve Our Human Problems’. Pierwsza ukaże się 8 grudnia, kolejna 19 stycznia, zaś ostatnia 16 lutego (tylko na winylu i w wersji cyfrowej). Trylogię EP-ek dopełni kompilacja CD i wydany w ograniczonym nakładzie winylowy box zawierający wszystkie trzy EP-ki, także z opcją zawierającą wyłącznie trzecią EP-kę, dla wszystkich tych, którzy wcześniej kupią dwie pierwsze.

Z okazji tej zapowiedzi, Belle And Sebastian publikuje nowy utwór ‘I’ll Be Your Pilot’, który znajdzie się na drugiej EP-ce. Singiel podkreśla przywiązanie Belle And Sebastian do delikatnych melodii, zaś jego bohaterem jest młody syn Stuarta Murdocha. „Posiadanie pierwszego dziecka jest ogromnym wydarzeniem, więc umieściłem w piosence wiele rzeczy, które odczuwałem w związku z Denny’m. Bycie tatą sprawiło, że poczułem się jak pilot w “Małym księciu”, stąd te odniesienia do Sahary.”Źródło: Sonic Records