Newsy muzyczne

Calexico zapowiada nową płytę

Dziewiąty album Calexico będzie nosił tytuł ‘The Thread That Keeps Us’ i ukaże się 26 stycznia.

Album jest rodzinnym portretem grupy z Arizony, który pokazuje ich stylistyczną różnorodność, prezentując nieustającą, nieograniczoną kreatywność i nieprzewidywalność.

Tworząc płytę, wokalista i gitarzysta Joey Burns oraz perkusista John Convertino, znaleźli dla siebie miejsce nie w Arizonie, a w Północnej Karolinie, gdzie pracowali w domowym studiu Panoramic House. W zbudowanym z gruzu i pozostałościach po stoczni - nazywanym przez zespół “fantomowym statkiem” - wspaniałym domu znaleźli przestrzeń, która szybko  przerodziła się w piosenki. Ogromny wpływ na ich twórczość miał także duch Kalifornii. Jego nieskończona dwoistość znalazła odzwierciedlenie w muzyce, dając Calexico nowy kierunek i nową ostrość. Mniej dopieszczony i bardziej odważny niż cokolwiek, co stworzyli do tej pory ‘The Thread That Keeps Us’ wyznacza nowy standard grupy. Przy pracy nad albumem pomagał im wieloletni inżynier dźwięku i współproducent Craig Schumacher.

Zapowiedzią płyty jest otwierający całe wydawnictwo utwór ‘End Of The World With You’, przynoszący dramatyczny krajobraz, który miał wielki wpływ na nowy album. Napędzany śpiewną melodią i galopującym rytmem utwór, odkrywa mało szablonowy romantyzm w niestabilnych czasach i idealnie oddaje kontrasty pomiędzy jasnością i mrokiem, nadzieją i strachem, które charakteryzują cały album.


Foto: Jairo Zavala
Źródło: Sonic Records