Newsy muzyczne

Ruszyła sprzedaż biletów na warszawski koncert Franz Ferdinand

Szkocka grupa wystąpi 8 marca w warszawskiej Stodole. Od dziś można kupować bilety na tę imprezę.

Wejściówki są do nabycia na Eventim.pl , Stodola.pl oraz stacjonarnie w klubie i salonach Empik, Media Markt, Saturn. Ceny: 145 pln (stojące), 181 pln (balkon, miejsca siedzące numerowane). 

Do Polski zespół przyjedzie z nową płytą "Always Ascending". Premiera krążka zaplanowana jest na 9.02.2018.

Kiedy w roku 2004 pierwszy album Franz Ferdinand trafił do sklepów, natychmiast wywołał coś w rodzaju lekkiego trzęsienia ziemi.

Po pierwszym tygodniu sprzedaży zadebiutował na trzeciej pozycji zestawienia bestsellerów, potem robił furorę przez kolejnych kilka miesięcy, żeby zakończyć rok z prestiżową nagrodą Mercury Prize i nominacją do Grammy w kategorii Najlepszy Album Alternatywny. Piosenka „Take Me Out" stała się przebojem w Anglii, Australii, Brazylii, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Nowej Zelandii, Polsce, Szwecji i USA, gdzie udało się jej uzyskać status Złotej Płyty. Korzystając z impetu jaki pojawił się wraz z sukcesem, zespół nagrał i wypuścił w 2005 kolejną płytę "You Could Have It So Much Better ". Sugestia zawarta w tytule nie była wcale przesadzona, zgodnie z opinią wielu krytyków album był -chociaż trudno w to uwierzyć - lepszy od hitowego debiutu. Na kolejna premierowe nagrania Franz Ferdinand fani musieli poczekać aż cztery lata. Płyta "Tonight: Franz Ferdinand" pojawiła się na sklepowych półkach w roku 2009 i jak łatwo się domyślić powtórzyła sukces dwóch poprzednich.Ostatnim jak narazie albumem Franz Ferdinand jest wydany w roku 2013 "Right Thoughts, Right Words, Right Action". Pewną nowością na tym wydawnictwie było zdecydowanie bardziej taneczne brzmienie wielu kompozycji. Sami muzycy stwierdzili, że zależało im na tym, żeby "dziewczyny chciały tańczyć" przy ich piosenkach. Źródło: Charm Music