Newsy muzyczne

Depeche Mode gwiazdą Open'er Festival 2018

Depeche Mode na pierwszym koncercie festiwalowym w Polsce.

Depeche Mode wystąpi 5 lipca na Open'er Festival. 

Depeche Mode, jeden z najbardziej wpływowych i jednocześnie ukochanych zespołów wszech czasów. Sprzedali 100 milionów płyt, a ich koncerty zobaczyło ponad 30 milionów fanów na całym świecie. Przez blisko cztery dekady ich czternaście albumów studyjnych (w tym ostatnie dzieło zatytułowane „Spirit”) dotarło do najwyższych miejsc na listach przebojów w ponad 20 krajach, w tym oczywiście w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Depeche Mode powstali w 1980 roku w Basildon, w Essex. Martin Gore, Dave Gahan oraz Andy Fletcher stworzyli przejmujące, elektroniczne brzmienie, które okazało się inspiracją dla niezliczonej liczby artystów w całym spektrum gatunków, począwszy od alternatywy poprzez indie i elektronikę, aż po heavy metal. Pomimo odnoszonych od wielu lat sukcesów Depeche Mode trzymają się z dala od mainstreamu, co jest kluczowym elementem ich tożsamości oraz relacji z fanami. Trio stało się czymś więcej niż tylko zespołem - legiony oddanych fanów zapewniły Depeche Mode kultowy status. Najlepszą formą doświadczenia tego zjawiska jest udział w ich niepowtarzalnych występach na żywo.

Ostatni album Depeche Mode ‘Spirit’ z hitem ‘Where’s the Revolution’ jest już w naszym kraju Podwójnie Platynową Płytą. 

Przypominamy, że w sprzedaży są także ostatnie bilety na halową trasę koncertową Depeche Mode w lutym przyszłego roku :

7 luty – Kraków, Tauron Arena

9 luty – Łódź, Atlas Arena

11 luty – Gdańsk. Ergo Arena

Swój udział w przyszłorocznej edycji Open'era zapowiedzieli także: Gorillaz i Bruno Mars. Info o biletach TUTAJFoto: Anton Corbijn
Źródło: Alter Art

Pokrewne wątki: