Newsy muzyczne

Kensington na dwóch koncertach w Polsce

Bardzo ceniona w naszym kraju holenderska grupa Kensington zagra w kwietniu w Warszawie i Wrocławiu.

Koncerty odbędą się 14 kwietnia w warszawskim Palladium oraz 15 kwietnia we wrocławskim A2. 

Bilety na koncerty w cenie: 79 zł (I pula), 99 zł (II pula)

Bilety dostępne na: www.goodtaste.bilety24.pl oraz na www.eventim.pl, a także w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt, Media Expert.

Kensington w 2016 roku wydali album „Control”, który jest ich najbardziej ambitnym oraz osobistym albumem. To następca wydanej w 2014 roku płyty „Rivals”, dwukrotnie pokrytej platyną. Dzięki „Rivals” zespół trafił do klubów i na festiwale w całej Europie, budując sobie przy tym dużą rzeszę fanów. Zespół wystąpił na największych europejskich festiwalach, takich jak Sziget, EXIT, Frequency, Gurten, Life Festival, Werchter, Lowlands czy Pinkpop.

W lutym i marcu 2017 roku, zespół odbył dużą trasę koncertową po Europie, występując w Niemczech, Belgii, Austrii, Szwajcarii, Czechach czy w Polsce, grając w salach na 7 tysięcy ludzi. Pod koniec roku wyprzedali 5 koncertów z rzędu w Amsterdamie. 

Aby nagrać swoją 3 płytę, Kensington przeniesli się do Rzymu. W Forum Music Village pracowali z producentem Michael’em Beinhorn’em. „Control” opiera się na skrajnościach – znajdziemy tam ciche i spokojne „Storms”, ale także rockowe „St. Helena”. „Chcieliśmy stworzyć płytę, która wywoła silne reakcje. Zajrzeliśmy głębiej w nas, by odsłonić schowane warstwy i znaleźć wszystkie skrajne krawędzie w naszym muzycznym DNA” mówią muzycy.Źródło: Good Taste