Newsy muzyczne

Hurts W Warszawie

Brytyjski duet Hurts wystąpi 20 marca 2013 roku w warszawskim klubie Palladium.

Jak informowaliśmy wczoraj, koncert będzie częścią trasy promującej drugi album Hurts, który ukaże się w marcu 2013 roku.

Duet Hurts tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Ich singiel "Wonderful Life" to jedną z najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych na całym świecie w ostatnich latach! Podobną popularnością cieszyły się piosenki "Better Than Love" czy "Stay", a także doskonałe "Devotion" nagrane wspólnie z samą Kylie Minogue! Popularność wywróżyła im stacja BBC umieszczając Hurts na czwartym miejscu wśród swoich prognoz na 2010 rok w zakresie muzycznych debiutów (BBC Sound Of 2010). Debiutancki krążek duetu z Manchesteru nosił tytuł "Happiness" i ukazał się jesienią 2010 roku. Jego następca spodziewany jest na początku 2013 roku. Krytycy podkreślają stylowe inspiracje zespołu z lat osiemdziesiątych: od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Hurts tworzą jednak muzykę na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji, nie zaś wtórną wobec nich. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo.

Na początku roku 2010 Hurts zagrali wyprzedaną trasę koncertową po Polsce. Byli także gwiazdą festiwalu Opener, zagrali także w Poznaniu jesienią 2011 w Hali numer 2 MTP.

Otwarta sprzedaż biletów na marcowy koncert rozpocznie się w piątek 14 grudnia na stronach go-ahead.pl, ticketpro.pl, eventim.pl oraz ebilet.pl! Wcześniej bilety mogą zakupić osoby, które do środy do godziny 18:00 polskiego czasu zapiszą się do newslettera za pośrednictwem strony Hurts. Przedsprzedaż dla tych osób rozpocznie się 13 grudnia.

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Go-Ahead

Pokrewne wątki: