Newsy muzyczne

Kolejne Gwiazdy Openera

Animal Collective, Tame Impala, Disclosure oraz Maria Peszek - to kolejne gwiazdy tegorocznego gdyńskiego Openera.

Animal Collective, to bezsprzecznie jeden z najbardziej wpływowych zespołów ostatnich lat. Pojawi się na festiwalu w ramach promocji nowego albumu "Centipede Hz". Z dziewięcioma płytami na koncie i opinią eksperymentatorów wyznaczają trendy w co najmniej kilku gatunkach muzycznych i nie inaczej jest z ich najnowszymi dokonaniami. Od lat zajmują najwyższą pozycję na festiwalowych plakatach przynosząc publiczności niewiarygodną mieszankę psychodeli, popu, alternatywnego rocka i nieprzewidywalności, zarówno tej muzycznej jak i scenicznej.

W psychodelii robi także Kevin Parker, centralny punkt projektu Tame Impala. Ten australijski zespół odrodził modę na psychodelicznego rocka sprzed czterch dekad. Dwoma albumami zazanczyli terytorium w którym czują się najlepiej: świetny songwriting, potężne brzmienie, bezbłędne melodie i psychodeliczny klimat. NME wybrało ich ubiegłoroczny album "Lonerism" najlepszą płytą 2012 roku, co było tylko ukonorowaniem wysokich pozycji w innych podsumowaniach muzycznych mediów.

Po raz pierwszy na Open'erze zobaczymy natomiast młody brytyjski deuet elektroniczny Disclosure. Dzięki nim 2 step i UK Garage zyskał nowe życie, w czasach, kiedy tańczy się do włączonych wiertarek. Bracia Lawrence robią elektronikę subtelniejszą, taneczną i przede wszystkim niezwykle świeżą. Na Open'erze pojawią się ze swoim debiutanckim albumem. Warto dodać, że Disclosure wystąpi 6 kwietnia w warszawskim klubie 1500m2.

Polskie podsumowanie zdominowała natomiast Maria Peszek albumem "Jezus Maria Peszek", swoją trzecią płytą, ale pierwszą w której tworzenie była tak mocno zaangażowana, nie tylko jako wokalistka i autorka tekstów, ale także jako kompozytorka i producentka. Te ostatnie zadania dzieliła z Michałem "FOXEM" Królem. Pięknie brutalna szczera płyta, będzie powodem kolejnego spotkania Marii Peszek z open'erową publicznością.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2013, tradycyjnie na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo.

Ceny wejściówek na imprezę prezentują się następująco:

Karnet 4-dniowy - 470 zł.
Karnet 4-dniowy z polem namiotowym (2-7 lipca) - 550 zł.
Bilet jednodniowy - 189 zł.

Wszystkie bilety można kupić w Altersklepie oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro.

Dotychczas ogłoszone gwiazdy imprezy to Blur, Queens of the Stone Age, Arctic Monkeys, Kings of Leon, Animal Collective, Tame Impala, Maria Peszek oraz Disclosure.

 

Autor: Alterart
Foto: Animal Collective
Źródło: Alterart

Pokrewne wątki: