Newsy muzyczne

Helloween Prosto Z Piekła

Już 22 stycznia światło dzienne ujrzy album mistrzów power metalu z Helloween zatytułowany "Straight Out Of Hell".

Jest to z całą pewnością godny, a na pewno bardziej przepełniony pozytywnymi wibracjami - następca, wydanej w 2011 roku płyty dyniowatych: "7 Sinners". Wokalista Andi Deris nazywa "Straight Out of Hell" nawet swego rodzaju pomostem pomiędzy nowymi, a dawnymi czasami. Dwa miesiące po premierze, Helloween zawita do Polski na dwa koncerty: 26 marca w krakowskim klubie Studio i 27 marca w warszawskiej Stodole. Polska publika będzie miała okazję poznać niektóre z najświeższych utworów w wersji "live". Spodziewać się możemy mocno energetycznego show, podczas którego nie będzie chwili na oddech.

Dla bardzo niecierpliwych, muzycy na swoim oficjalnym Facebook'u przygotowali krótkie filmiki z fragmentami utworów, które okraszone są opowieściami o każdym, kolejnym kawałku. Swoją premierę miał już klip do singla promującego wydawnictwo, a zatytułowanego "Nabataea".

Nowy album zawierać będzie 13 utworów, pośród których znajdzie się kompozycja dedykowana Freddiemu Mercury'emu "Wanna Be Good", co ciekawe z udziałem tylko wokalu i bębnów. Na płycie zagości także ballada "Hold Me In Your Arms", a dla najbardziej zagorzałych fanów, zespół przygotował limitowaną edycję płyty, która zawierać będzie Hammondową wersję utworu "Burning Sun", dedykowaną zmarłemu Jonowi Lordowi z Deep Purple, którego wielkim fanem jest gitarzysta Helloween Michael Weikath.

Na trasę pod hasłem "Hellish Rock Part II" zespół zaprosił swoich przyjaciół z power metalowego Gamma Ray oraz wschodzącą gwiazdę brazylijskiej sceny rockowo - metalowej band Shadowside. Zapowiada się na prawdę mocny i energetyczny koncert!

HELLOWEEN

GAMMA RAY

+ Shadowside

Hellish Rock Part II

26.03.13 Kraków, Studio

27.03.13 Warszawa, Stodoła

Otwarcie bramek godz. 19:00

Start godz. 20:00

Bilety w cenie: 130zł przedsprzedaż / 150zł w dniu koncertu

Bilety już w sprzedaży.

Autor: Metal Mind Productions
Źródło: Metal Mind Productions