Newsy muzyczne

Clannad Dziś W Warszawie

Irlandzka grupa Clannad zagra dziś dwa koncerty w stołecznym klubie Stodoła.

Przypomnijmy, że pierwotnie Clannad miał zagrać jedynie o godzinie 20, lecz ze względu na ogromne zainteresowanie zaprezentuje się także o godzinie 16. Biletów na wieczorny występ nie ma już od dawna, natomiast zostały pojedyncze sztuki do nabycia na koncert popołudniowy.

W ciągu czterech dekad swojej kariery, zespół Clannad tworzył muzykę splatającą tradycję z nowoczesnością, przeszłość z przyszłością. Dzięki hipnotyzującym wokalom i muzyce, która na długo pozostaje w sercu i w myślach, zespół sprzedał ponad 15 milionów płyt na całym świecie, zdobywając wiele prestiżowych nagród.

Rodzina, która założyła ten uznany na całym świecie zespół, czerpała inspiracje z miejsca swego pochodzenia, odległego, północno-zachodniego wybrzeża Irlandii. Jedna z sióstr rodziny Brennan,Enyawzięła udział w nagraniu dwóch wcześniejszych albumów, grając na klawiszach, zanim rozpoczęła swą niezwykle udaną karierę solową.

„Theme From Harry’s Game” był  utworem przełomowym, podbijającym listy przebojów w całej Europie. Został tez wykorzystany w kampanii reklamowej marki Volkswagen. Ich muzyka była wykorzystana w niezwykle popularnej serii telewizyjnej „Robin z Sherwood” oraz jako ścieżka dźwiękowa do wielu filmów, między innymi „Ostatni Mohikanin”, czy „Czas Patriotów”.

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Live Nation