Newsy muzyczne

Hurts Powróci Do Warszawy W Listopadzie

Duet Hurts zagra 7 listopada na warszawskim Torwarze.

To bez wątpienia świetna wiadomość dla wszystkich, którym nie udało nabyć się biletów na występ, który odbędzie się już jutro w warszawskim Palladium. Będzie to jedyny koncert formacji w Polsce podczas jesiennej trasy promującej drugi album grupy - "Exile". Krążek ten pokrył się złotem w trzy dni od polskiej premiery. TUTAJ nasza recenzja płyty.

Duet Hurts tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Ich singiel "Wonderful Life" to jedną z najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych na całym świecie w ostatnich latach! Podobną popularnością cieszyły się piosenki "Better Than Love" czy "Stay", a także doskonałe "Devotion" nagrane wspólnie z samą Kylie Minogue! Popularność wywróżyła im stacja BBC umieszczając Hurts na czwartym miejscu wśród swoich prognoz na 2010 rok w zakresie muzycznych debiutów (BBC Sound Of 2010). Debiutancki krążek duetu z Manchesteru nosił tytuł "Happiness" i ukazał się jesienią 2010 roku. Krytycy podkreślali stylowe inspiracje zespołu z lat osiemdziesiątych: od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Hurts tworzą jednak muzykę na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji, nie zaś wtórną wobec nich. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo.
 
 
"Exile" ukazał się w marcu 2013 i w wersji podstawowej zawiera 12 kompozycji, które zdecydowanie zdają test tzw. 'drugiej płyty' : zespół nie próbuje kopiować patentów z poprzedniej płyty, wypływa na szerokie wody - słychać tu m.in. wpływy muzyki funk ('Sandman') czy ostrego rocka ('The Road') . Utwory 'Mercy' czy finałowe 'Help' to prawdziwe majstersztyki kompozytorskie a rozmach aranżacyjny większości piosenek powoduje, że płyta nie przestaje intrygować nawet po licznych przesłuchaniach. Całość promuje singiel 'Miracle', który idealnie oddaje 'wielkie brzmienie' całego materiału.

Na początku roku 2010 Hurts zagrali wyprzedaną trasę koncertową po Polsce. Byli gwiazdą festiwalu Opener, zagrali także w Poznaniu jesienią 2011 w Hali numer 2 MTP.

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Go-Ahead

Pokrewne wątki: