Newsy muzyczne

Victorians Przed The 69 Eyes

Pochodząca z Bielska-Białej formacja Victorians wystąpi jako polski support na trzech polskich koncertach Finów z The 69 Eyes.

Koncerty odbędą się: 27 kwietnia w Warszawie (Proxima), 28 kwietnia w Krakowie (Kwadrat) oraz 29 kwietnia we Wrocławiu (Alibi). Oprócz nich na scenie wystąpi również horror-rockowy The Fright z Niemiec.

Latem VICTORIANS wystąpi na Castle Party, jednym z największych festiwali muzyki gotyckiej w Europie, który odbędzie się w dniach 11-14 lipca w Bolkowie.

Jesienią muzycy wyruszą na koncerty zagraniczne – wystąpią między innymi 18 października na Metal Female Voices Fest 2013 w B.elgii (gwiazdą będzie Tarja Turunen), a nieco ponad tydzień później (26.10) zagrają na Międzynarodowym Festiwalu Filmów im. Brama Stokera w brytyjskim Whitby.

Zespół zaprasza również na nowy kanał Youtube - https://www.youtube.com/user/VICTORIANSofficial gdzie opublikowano kilka, utworów, które nie znalazły się na płycie, m.in. instrumentalne kompozycje zainspirowane filmem “Hobbit”

Materiał na debiutancką płytę “Revival” powstał przełomie czerwca i lipca w częstochowskim MP Studio, pod czujnym okiem (i uchem) Mariusza Piętki, który współpracował z takimi zespołami jak Sabaton, Pathfinder czy Cristal Viper. Zespół VICTORIANS zarejestrował 10 niepowtarzalnych kompozycji. Za sesję zdjęciową odpowiada Katarzyna Niwińska. Na stronie zespołu można znaleźć wszystkie zdjęcia z tej sesji - http://www.facebook.com/victorians.band/photos_stream, a pod tym linkiem krótki film dokumentujący pracę w studio - http://youtu.be/dTnJi_HtidM

Do promocji albumu wybrano singiel “In The End”, który można odsłuchać w serwisie Soundcloud - http://soundcloud.com/utis-aristocrat/in-the-end. Album zebrał same pozytywne recenzję z kraju i zagranicy, opinie ponad 50 dziennikarzy można znaleźć tutaj: http://victorians.pl/revival-album-reviews/

Autor: Grzegorz Szklarek