Newsy muzyczne

OFF Festival 2012: Steven Malkmus Kolejną Gwiazdą

Lider amerykańskiej grupy Pavement będzie kolejną gwiazdą tegorocznego katowickiego OFF Festivalu.

Tym razem Malkmus wystąpi z grupą The Jicks. Jak piszą organizatorzy: "Wreszcie przestaliśmy go pytać o powrót Pavement. Było, minęło, kto chciał – ten zobaczył. A lider jednego z najważniejszych zespołów w historii rocka alternatywnego znów może w pełni poświęcić się swojemu obecnemu artystycznemu wcieleniu, znanemu światu jako Stephen Malkmus & The Jicks. Nagrana w ubiegłym roku płyta "Mirror Traffic", wyprodukowana przez Becka i wydana przez Domino, to kolejne potwierdzenie, że choć Malkmus unika świateł reflektorów, jako songwriter wciąż jest niedościgniony. Ale nie tylko charakterystycznym brzmieniem i mocnymi melodiami jego piosenki stoją – warto przyjrzeć się i tekstom, pełnym celnych obserwacji i kąśliwego humoru".

Poza Malmusem, swój udział w imprezie potwierdzili wczoraj wieczorem: Group Doueh ("Grają od prawie 30 lat, ale przez większość tego czasu pozostawali dobrze skrywaną tajemnicą miasteczka Dakhla, położonego na terenie Sahary Zachodniej"), Demdike Stare ("Muzyka Demdike Stare to fascynujący, mroczny mariaż ambientu z dubem, a ich koncerty, wzbogacone o sample filmowe, to przeżycie jedyne w swoim rodzaju") oraz polskie formacje: Coldair, Napszykłat, Levity.

Do tej pory swój udział w katowickiej imprezie potwierdzili między innymi: The Wedding Present, Swans, Iggy Pop & The Stooges, alva noto & blixa bargeld, THurston Moore, Battles, Suicide, Akron/Family, Kim Gordon & Ikue Mori, The House Of Love, Matthew Herbert i Atari Teenage Riot.

Karnety i bilety są dostępne w OFF Sklepie na stronie internetowej OFF Festivalu oraz w sieciach  Ticketpro i Eventim.  

Do nabycia:
OFF Karnet Trzydniowy - z polem namiotowym lub bez – w cenie 160/200 zł  - upoważnia do wstępu na trzy dni festiwalowe w Dolinie Trzech Stawów od 3 do 5 sierpnia.  Podane ceny obowiązują do 11 czerwca.

Autor: Grzegorz Szklarek
Foto: materiały prasowe
Źródło: off-festival.pl
Źródło Video: Youtube / Matador Records

Pokrewne wątki: