Newsy muzyczne

Nine Inch Nails Bez Basisty

Eric Avery rozstał się z grupą Nine Inch Nails.

Avery, który był między innymi współzałożycielem i długoletnim muzykiem Jane's Addiction, napisał w specjalnym oświadczeniu, że po powrocie z trwającej rok trasy koncertowej z Garbage poczuł się "przytłoczony" i nie byłby w stanie wyruszyć na kolejne, trwające półtora roku tournee z Nine Inch Nails. 

Oto pełne oświadczenie: "It's with very mixed emotions I tell you all that I'm pulling out of NIN. I know. Its been a tough call and I don't know if it's the right one. But I really want to focus on my musical life here in LA, on film work in particular. As the tour dates kept growing… I just got overwhelmed. I just got home from a year of heavy travel with Garbage, the idea of leaving town for another year and a half, and with all the intensity that Nails demands… fortunately my friend Trent understands all this and appreciated my pulling the plug now instead of deep into 2013 and 14. Go get 'em gentlemen". 

W lutym tego roku informowaliśmy, że Nine Inch Nails powróci w nowym składzie, w którym obok Reznora znaleźli się: gitarzysta Adrian Belew (King Crimson), basista Eric Avery (ex-Jane's Addiction), klawiszowcy: Alessandro Cortini (grał w NIN od 2005 do 2008 roku) i Josh Eustis (Telefon Tel-Aviv) oraz perkusista Ilan Rubin (ex-Lostprophets, Angels & Airwaves, Paramore). Na razie nie wiadomo, kto zajmie miejsce Avery'ego podczas najbliższych koncertów NIN. Na chwilę obecną zespół ma zaplanowane występy w sierpniu na festiwalach w Reading i Leeds, a także na Lollapaloozie w Chicago. Wkrótce ogłoszone zostaną  kolejne koncerty.

W przyszłym roku ukaże się kompilacja hitów NIN urozmaicona dwoma premierowymi numerami oraz nowy album studyjny.

 

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki: