Newsy muzyczne

Kadavar Na Trasie Po Polsce

Niemieckie trio Kadavar zagra w czerwcu trzy koncerty w naszym kraju.

Kadavar zagra:

11.06. Warszawa, Fonobar

12.06. Kraków, Lizard King

13.06. Wrocław, Alive

Koncerty odbędą się w ramach trasy promującej nowy album Niemców "Abra Kadavar", który ukazał się w kwietniu.

Doskonała synteza doom metalui rocka lat 70. – napisano o muzyce berlińskiego tria Kadavar. Opis ten całkiem nieźle oddaje zawartość krążka "Abra Kadavar", drugiego w dyskografii zespołu.

Spojrzenie na zdjęcie zespołu na okładce mówi wiele. Tak kolorowo ubierali się w początkach swojej kariery muzycy Black Sabbath, Pentagram, czy Hawkwind. Kadavar faktycznie łączy w swojej muzyce elementymetalu z czasów jego narodzin, klasycznego doom metalu, space rocka i rocka psychodelicznego. Do tego utwory Niemców celowo brzmią mocno oldschoolowo. Krótko po zakończeniu trasy koncertowej w 2012 roku, trio zabrało się do pracy i w ciągu kilku tygodni przygotowało piosenki na "Abra Kadavar".

"Piosenki są bardziej zróżnicowane, więcej w nich spontaniczności. Chcieliśmy oddać na płycie energię naszych koncertów, dlatego wszystko rejestrowaliśmy w studiu na setkę, ze wzmacniaczami odkręconymi na full" – zapewnia perkusista Tiger, w którego studiu odbyła się sesja nagraniowa. Powstała dzięki temu wspaniała synteza doom metalu i rocka lat 70., pełna magii i kapitalnej energii.

Autor: Grzegorz Szklarek