Newsy muzyczne

Pierwsze Variete Na Winylu

15 czerwca do sklepów trafi po raz pierwszy w historii winylowa edycja legendarnego albumu "Bydgoszcz 1986" legendy zimnej fali Variete.

Przypomnijmy: materiał, który znalazł się na tym wydawnictwie, miał ukazać się na pierwszej płycie Variete, która miała trafić do sklepów w 1986 roku. Niestety, tuż przed oddaniem płyty do produkcji, z samochodu menadżera zespołu została skradziona taśma-matka i do dziś nie została odnaleziona. Materiał trafił na nieoficjalne kopie kasetowe i w 2002 roku został po raz pierwszy wydany w wersji CD przez Furia Musica. Teraz, po 10 latach, album będzie można nabyć w wersji analogowej, w limitowanej ilości 500 egzemplarzy.

Album będzie dostępny także w na nowo zmasterowanej wersji CD z nową okładką autorstwa Michała Arkusińskiego. Edycja CD zostanie wzbogacona o zdjęcia zespołu autorstwa byłego basisty Variete - Wojtka Woźniaka.

Oba albumy zostaną wydane nakładem łódzkiej oficyny Noise Annoys. Zamówienia można składać TUTAJ.

Jak informowaliśmy trzy tygodnie temu, grupa Variete pracuje obecnie nad nowym albumem, który ukaże się pod koniec tego roku. Jak poinformował nas wokalista Grzegorz Kaźmierczak, krążek będzie zawierał dużo brzmień elektronicznych i będzie nawiązywał między innymi do twórczości takich wykonawców jak: Underworld i Massive Attack.

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Noise Annoys