Newsy muzyczne

Yes W Polsce

Legenda rocka progresywnego Yes wystąpi 2 czerwca 2014 roku w warszawskiej Sali Kongresowej.

Wielokrotni zwycięzcy Grammy, fenomenalny zespół rockowy - YES - ogłasza nowe daty na trasie koncertowej na 2014 rok. Podczas trasy zespół zaprezentuje w całości trzy z najbardziej wpływowych rockowych albumów: “The Yes Album”, “Close to the Edge” i “Going for the One”.

Legenda progresywnego rocka – zespół YES ogłosił nowe daty europejskiej trasy. Podczas tej trasy fani mogą liczyć na niezwykłe przeżycia; zespół zaprezentuje w całości swoje trzy najpopularniejsze albumy: “The Yes Album”, “Close to the Edge” i “Going for the One”.

YES wykona trzy najbardziej cenione, rock’n’rollowe albumy. Zespół w składzie: Chris Squire (gitara basowa), Steve Howe (gitara), Alan White (perkusja), Geoff Downes (instrumenty klawiszowe) i Jon Davison (wokal) zachwyci publiczność esencją YES z ostatnich czterech dekad. Fani będą mogli delektować się najpopularniejszymi od lat utworami: „Yours is No Disgrace,” “I’ve Seen All Good People,” “Starship Trooper,” “Close to the Edge,” “And You And I,” “Going for the One,” “Wonderous Stories,” “Awaken” i wieloma innymi. Warto dodać, że YES wykona wszystkie utwory w kolejności występowania na albumach studyjnych.

„Graliśmy te trzy albumy w całości podczas naszej trasy po Północnej i Południowej Ameryce, fani byli zachwyceni” – mówi Steve Howe – gitarzysta YES. „Fani naprawdę to kochają” - zapewnia współzałożyciel i gitarzysta basowy Chris Squire – „I my także. Dodatkowo wykonywać będziemy utwory, które rzadko graliśmy na żywo. Jednego utworu - „Venture” z „The Yes Album”” - nigdy nie wykonywaliśmy na żywo do czasu tej trasy". Alan White dodaje: „Tak jak podczas naszej "trzyalbumowej" trasy po obu Amerykach, tak i w Europie będzie to świetna okazja, aby pokazać naszym fanom w Europie rozwój Yes przez te wszystkie lata i przywołać najlepsze wspomnienia tamtych czasów a także stworzyć nowe. Czekamy na koncerty w Europie, zagranie trzech albumów, a przede wszystkim na spotkanie się z naszymi wspaniałymi fanami. To świetna zabawa także dla nas, mamy nadzieję, że fani w całej Europie będą zadowoleni z naszych koncertów”.

W ramach europejskiej trasy w 2014 roku zespól odwiedzi Oxford i Londyn (Anglia), Glasgow (Szkocja), Paryż (Francja), Zurich (Szwajcaria), Brukselę (Belgia), Warszawę (Polska) i wiele innych miast. Pełna lista miejsc i terminów poniżej.

YES w Warszawie
2 czerwca, Sala Kongresowa
Bilety w cenach 165 zł - 286 zł do nabycia:
w przedsprzedaży dla fan clubu:
od 17 lipca od 10.00 na http://yesworld.com/#cs-events
w ogólnopolskiej sprzedaży:
od 19 lipca od 10.00 na www.LiveNation.pl

Pakiety VIP i Meet&Greet (oraz szczegóły dotyczące pakietów) do nabycia na
http://yesworld.com/#cs-events

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Live Nation

Pokrewne wątki: