Newsy muzyczne

Nine Inch Nails Jak Talking Heads

Trent Reznor opowiada o nowym show Nine Inch Nails. Dziś o godzinie 14:30 polskiego czasu pierwszy koncert grupy na letniej trasie koncertowej.

3 września do sklepów trafi nowy album Nine Inch Nails "Hesitation Marks". Wydanie albumu będzie poprzedzone festiwalową trasą koncertową po Europie i Japonii. Reznor poinformował, że scenografia koncertów na tej części tournee będzie wzorowana na trasie koncertowej Talking Heads z 1983 roku uwiecznionej w filmie dokumentalnym "Stop Making Sense". A co zobaczymy na scenie podczas trasy NIN? "Dym, stroboskopowe światła i ekrany video na kołach" - zapowiada Reznor, który będzie jako pierwszy wychodził na scenę. Reszta muzyków będzie powoli dołączała do niego, po czym dopiero wtedy będzie się rozpoczynał koncert.

Roy Bennett, który jest projektantem scenografii na koncertach Nine Inch Nails: "Zawsze staraliśmy się zmuszać ludzi do myślenia, trzymać ich w niepewności i sprawiać, by się zastanawiali: 'o co tu chodzi?'".

Nine Inch Nails wystąpi dziś na Fuji Rock w Japonii. Koncert rozpocznie się o godzinie 14:30 polskiego czasu. TUTAJ bezpośrednia transmisja z koncertu.

 

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki: