Newsy muzyczne

Video: Bednarek "Dni, Których Jeszcze Nie Znamy"

Kamil Bednarek zaprezentował teledysk do piosenki "Dni, Których Jeszcze Nie Znamy" zapowiadającej film "Wałęsa. Człowiek Z Nadziei".

Teledysk do nowocześnie zaaranżowanego utworu „Dni, których jeszcze nie znamy” Marka Grechuty, doskonale łączy ze sobą kilka planów fabularnych. Zrealizowany w industrialnych przestrzeniach hipnotyzujący występ Kamila Bednarka przeplata się z fragmentami filmu Wajdy i emocjonującą ucieczką, w stylu parkour, stoczniowca przed siłami ZOMO.

„To paralela do wydarzeń z czasów Lecha Wałęsy – stoczniowiec robi rzeczy, które wydają się niemożliwe, w które ciężko uwierzyć. A jednak mu się udaje. Jakiś czas temu równie nieprawdopodobny wydawał się fakt powstania Solidarności, ostateczne porozumienie stoczniowców z władzą” – tłumaczył reżyser klipu Mateusz Rakowicz.

Kamil Bednarek swoją charyzmą wniósł do muzycznego wideo bardzo wiele. „Pracowało się z nim doskonale. Kamil ma niesamowitą energię młodego człowieka, który wie, co robi i czego chce, a jednocześnie jest sympatyczny i otwarty. Jest niezwykle dynamiczny – sam żartobliwie podkreśla, że ma ADHD. Jednak na planie zdecydowanie się nie nudził. Czasami nawet musiał nieco odpocząć – poprosiliśmy go by wykonywał sceniczne skoki częściej niż mógł przypuszczać”– mówił reżyser.

„Wałęsa. Człowiek z nadziei”, którego fragmenty filmu wykorzystano w teledysku, na ekrany kin wejdzie 4 października 2013.W filmie Andrzej Wajda odważnie łączy epokowe wydarzenia z tym, co prywatne, wręcz intymne. Przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Podglądając rodzinne życie Lecha Wałęsy, Wajda próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. W filmie zobaczymy wybitnych polskich aktorów - w rolach głównych: Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka, Cezary Kosiński. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara za „Pianistę”, Paweł Edelman.

Autor: Grzegorz Szklarek
Foto: Ryszard Gornowicz