Newsy muzyczne

OFF Festival Z Mazzy Star i Bez Suicide

Poznaliśmy kolejne gwiazdy katowickiego OFF Festival.

Kolejni potwierdzeni artyści zagraniczni to: Mazzy StarDâm-Funk i Chromatics.

Mazzy Star na OFF Festivalu pojawią się nie tylko po to, by przypomnieć swoje piękne, rozmarzone, misternie skonstruowane piosenki sprzed dwóch dekad, ale i po to, by uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić nam nowe nagrania, z albumu zapowiadanego na jesień tego roku. 

Chromatics to trio z Portland w stanie Oregon, które od ponad dekady konsekwentnie rozwija charakterystyczne, nieco duszne i przybrudzone, brzmienie swojej retro-elektroniki. Szerszej publiczności Chromatics dali się poznać dopiero po tym jak na ścieżce dźwiękowej do filmu "Drive" pojawił się utwór "Tick of the Clock". Niedawno ukazał się ich nowy, 90-minutowy album "Kill For Love".

Dâm-Funk czyli Damon G. Riddick to multiinstrumentalista, DJ, wokalista i producent z Kalifornii – dał się poznać światu w 2007 roku, kiedy podpisał kontrakt z wytwórnią Stones Throw, dla której zaczął miksować i nagrywać autorskie numery. Legendą obrosły też organizowane przez Dâm-Funka cotygodniowe imprezy Funkmosphere.

Odwołane zostały koncerty grup Suicide i Das Racist:

"Z przykrością musimy poinformować, że nie dojdzie do koncertu Suicide na festiwalu, ze względu na problemy zdrowotne Alana Vegi, lidera formacji. Życzymy mu rychłego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku. Z przyczyn od nas niezależnych nie wystąpi również grupa Das Racist".

Do tej pory swój udział w katowickiej imprezie potwierdzili między innymi: Swans, Iggy Pop & The Stooges, alva noto & blixa bargeld, THurston Moore, Battles, Suicide, Akron/Family, Kim Gordon & Ikue Mori, The House Of Love, Matthew Herbert i Atari Teenage Riot.

Do nabycia:
1.OFF Karnet Trzydniowy - z polem namiotowym lub bez - upoważnia do wstępu na trzy dni festiwalowe w Dolinie Trzech Stawów od 3 do 5 sierpnia w cenie 160 i 200 zł. Podane ceny obowiązują do 11 czerwca.

2. Bilety na tegoroczny OFF Club (11-13 maja, kino Światowid, Katowice) – dostępne tylko na stronie internetowej OFF Festivalu. Ceny: 30 zł (do 10.05), 40 zł (11-12-13.05)

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach: 3-5 sierpnia w katowickiej Dolinie 5 Stawów.

 

Autor: Grzegorz Szklarek
Foto: Mazzy Star / mat. prasowe

Pokrewne wątki: