Newsy muzyczne

Bumblefoot W Krakowie

Gitarzysta grupy Guns n'Roses Ron "Bumblefoot" Thal na jedynym koncercie w Polsce.

Bumblefoot wystąpi 7 stycznia w krakowskim klubie Lizard King. Bilety dostępne są na stronie Ticketpro.pl oraz w klubie, w dniu koncertu. Cena biletu: 90 zł.

Bumblefoot może się poszczycić 20-letnim doświadczeniem w nagrywaniu muzyki, występach na międzynarodowych festiwalach i wielomiesięcznych tournée, a także obecnością na okładkach setek muzycznych i gitarowych magazynów. Nagrał 10 solowych albumów oraz dziesiątki utworów na płyty innych artystów. Od 2006r. jest gitarzystą zespołu Guns n'Roses, z którym wystąpił w ponad 40 krajach. Specyficzne brzmienie jego bezprogowej gitary można usłyszeć na albumie "Chinese Democracy".

Bumblefoot współpracował, jako kompozytor i producent muzyczny, z wieloma znanymi artystami, a jego utwory można usłyszeć w telewizjach, filmach, grach wideo.

Ron grał na scenie z takimi legendami jak: Joe Satriani, Nancy Sinatra, Chris Jericho & Fozzy, Cyndi Lauper, Paul McCartney. Nagrywał także partie dla wielkich gwiazd muzyki jak: Jordan Rudess, Steve Kudlow, Jessica Simpson, Scarface, czy Don Jamieson.

Uczący się gry na gitarze od 7 roku życia Bumblefoot zaczął sam dawać lekcje w wieku lat 13, a przez ostatnie 10 lat był wykładowcą produkcji muzycznej w SUNY Purchase College. Prowadził także kliniki gitarowe na całym świecie.

Thal jest też stałym dostawcą muzyki dla różnego rodzaju przedsięwzięć charytatywnych, których zadaniem jest wspieranie ludzi w potrzebie. Jego ostatnie charytatywne występy przyniosły wpływy na rzecz badań medycznych, pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, czy ciężko chorych dzieci. Osobiście odwiedza także szpitale dziecięce, gdzie daje krótkie koncerty gitarowe dla małych pacjentów.

Jego najnowszym projektem w 2014r. będzie nagranie płyty i trasa z Tony Harnellem & the Wildflowers oraz, uwaga, wypuszczenie na rynek własnych pikantnych sosów.


Źródło: Kubicki Entertainment