Newsy muzyczne

The Afghan Whigs Na Openerze

Poznaliśmy kolejną partię wykonawców, jacy zaprezentują się na tegorocznym Openerze.

Są to: Earl Sweatshirt, The Afghan Whigs, Tourist i Mela Koteluk.

The Afghan Whigs zreaktywowali się w 2012 roku, od razu zajmując pozycję headlinerów ważnych festiwali, jak Lollapalooza, kuratorów koncertów All Tomorrow's Parties i wyprzedając prestiżowe sale koncertowe na całym świecie. Na Open'era The Afghan Whigs przywiozą materiał z płyty „Do to the Beast", pierwszego albumu od piętnastu lat. Założony w Cincinnati w stanie Ohio w 1988 r. zespół od początku wyróżniał się wśród współczesnych sobie dziką, porywającą mieszanką hard rocka, klasycznego soulu i obsesji dręczących Dulliego. Będzie to trzecia wizyta tego zespołu w Polsce. Poprzednio wystąpili w 1994 roku w Sopocie oraz w sierpniu 2012 roku w Warszawie.
 
Londyńczyk Tourist to wschodząca gwiazda elektroniki, w jej bardzo tanecznym, choć nie pozbawionym emocji obliczu. Eksploruje tereny, na których spotykaliśmy Four Teta czy SOHNa, ale nie brakuje tu także energii TEEDa czy nawet jego szefów z wytwórni Method Records, Disclosure. Jest więc ciepło i delikatnie, a kiedy trzeba, sub-bass wędruje w granice górnych rejestrów. Choć Tourist zaczął niedawno prace nad debiutanckim albumem, jego nowej muzyki nie powinno braknąć w najbliższych tygodniach. Ledwo co ukazała się "Tonight EP", a Method Records już zapowiadają "Patterns EP'. Być może jego premiera zbiegnie się z występem Tourist na SXSW 2014, gdzie londyński producent będzie jednym z najbaczniej obserwowanych artystów sezonu.
 
Earl Sweatshirt zdobył sławę w kolektywie hip-hopowym Odd Future, ale i jego solowa kariera zaczęła się imponująco. A skończył dopiero 20 lat. Debiutancki album „Doris" ukazał się w sierpniu minionego roku., zaskarbiając sobie miejsca w płytowych podsumowaniach roku Pitchforka, Rolling Stone czy NME. Na płycie towarzyszyli mu Pharrell Williams, Casey Veggies, Tyler, the Creator. RZA. ”Doris" to wyraz wielkiego talentu tego młodego głosu nowej fali hip-hopu z L.A., o wiele większego, niż wskazuje to metryka. Earl z metodycznym zacięciem snuje swoje mordercze fantazje rodem z odrażającego horroru, jeszcze bardziej niepokojące, jeśli wziąć pod uwagę jego niesamowity luz.
 

Opener Festival odbędzie się w dniach 2-5 lipca na terenie lotniska Kosakowo w Gdyni. Pozostałe ogłoszone gwiazdy to: Pearl Jam, The Black Keys, Interpol, Phoenix, MGMT, Foals, Pusha T, Rudimental, Julio Bashmore, Daughter, Warpaint, Bastille, Foster the People, Misia Ff i Bokka.

Karnet czterodniowy - 550 PLN

Karnet czterodniowy z polem namiotowym - 550 PLN + 80 PLN - 630 PLN

Karnet weekendowy na dwa dni (piątek, sobota) - 350 PLN

Bilety jednodniowe - 207 PLN


Foto: Afghan Whigs

Pokrewne wątki: