Newsy muzyczne

Metronomy Na Openerze

Poznaliśmy kolejną gwiazdę tegorocznego festiwalu Opener.

Będzie to grupa Metronomy, która wystąpi na Tent Stage w dniu 2 lipca. Podczas tego występu zespół będzie promował swój nowy album "Love Letters", który ukaże się 10 marca. Będzie to czwarta wizyta Metronomy w Polsce. Do tej pory zagrali na katowickim OFF Festiwalu, na Selector Festival w Krakowie, a także w warszawskiej Stodole. 

W cichej uliczce we wschodnim Londynie mieści się staromodne studio, miejsce pełne analogowego dźwięku i ciepłych, zakurzonych machin, w którym ambicje niezależnych artystów zmieniają się w klasyczne płyty. W ciągu ostatniego pół roku, to studio Toe Rag często odwiedzał pewien mężczyzna z lokami, który kończył w nim długo oczekiwany, czwarty album. Ów pan to Joseph Mount z Totnes w hrabstwie Devon, wokalista i architekt Metronomy. "Love Letters" już samym tytułem mówi wiele i o uczuciach, i o sposobach komunikacji, rzeczach, które zawsze były i zawsze będą.

Album Metronomy z 2011 r., "The English Riviera", przeniósł słońce Zachodniego Wybrzeża USA do Wielkiej Brytanii, zdobywając wiele wyróżnień, w tym nominację do prestiżowej Mercury Prize. "The English Riviera" została nazwana "wizjonerską" (NME), "egzotyczną" (Mojo), "stylową" (The Times), "objawieniem" (The Evening Standard), a magazyn o modzie "i-D" nawet określił zespół jako "pionierów". Wyprzedali koncert w prestiżowej londyńskiej sali Royal Albert Hall, zjeździli wzdłuż i wszerz Europę i Amerykę Północną; wiele zespołów po czymś takim spoczęłoby na laurach, ale nie oni.

Na albumie znajdziemy też nowe muzyczne inspiracje. Źródłem pierwszego singla "I'm Aquarius" był album Diany Ross i The Supremes z 1969 r., "Let The Sunshine In", pełen psychodelicznych odlotów i pięknego "shoop-shoop" w chórkach.

Opener Festival 2014 odbędzie się w dniach 2-5 lipca 2014, tradycyjnie na terenie lotniska Gdynia Kosakowo. Pozostałe gwiazdy imprezy to Pearl Jam, Interpol, Foals, Foster the People, MGMT, Phoenix, The Black Keys, Darkside, Daughter, Haim, The AfghanWhigs, Warpaint, Bastille, Earl Sweatshirt, Pusha T, Rudimental, Julio Bashmore i Tourist.

Bilety na Opener Festival można zakupić w następujących cenach:

Karnet 4 dni - 550 PLN

Karnet 4 dni z polem namiotowym - 550 PLN + 80 PLN - 630 PLN

Karnet weekendowy 2 dni (piątek, sobota) - 350 PLN

Bilety jednodniowe - 207 PLN

Pokrewne wątki: