Newsy muzyczne

Of Mice And Men W Polsce

Amerykańska grupa Of Mice & Men zagra 3 lipca w poznańskim klubie Pod Minogą.

Of Mice & Men to amerykański zespół z Costa Mesa w Kalifornii. Założony został w 2009 roku przez Austina Carlile’a (wcześniej Attack Attack!) oraz Jaxina Halla. Pomysł na nazwę został zaczerpnięty z powieści Johna Steinbecka o tym samym tytule. W bardzo krótkim czasie wykrystalizowała się reszta składu, co pozwoliło szybko wejść do studia i nagrać pierwszy materiał. Już premierowy utwór w ciągu dwóch miesięcy od publikacji zanotował milion odsłuchań na portalu Myspace. Zespołem zainteresowała się więc wytwórnia Rise Records, dzięki której w 2010 roku ukazał się debiutancki album grupy – „Of Mice & Men”.

Do Polski zespół przyjedzie w ramach promocji trzeciego krążka – „Restoring Force” – który ukazał się na rynku po trzech latach od premiery drugiego albumu grupy – „The Flood”. „Restoring Force” powstawał w studiu w New Jersey, pod okiem Davida Bendetha (Paramore, Breaking Benjamin) i jest albumem jeszcze mocniejszym i bardziej dojrzałym niż poprzednie, w związku z czym ma spore szanse powtórzyć ogromny sukces „The Flood”.

Bilety na jedyny koncert Of Mice & Men w Polsce pojawią się w sprzedaży jeszcze dziś, 12 maja. Dostępne będą na stronach www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.


Źródło: Go-Ahead