Newsy muzyczne

Nine Inch Nails Dziś W Katowicach

Grupa Trenta Reznora zagra dziś po raz drugi w Polsce.

Widzowie będą mogli wejść do Spodka już od 18:30. Support czyli Cold Cave rozpoczną występ o 20:00, a gwiazda wieczoru – Nine Inch Nails – o 21:00.

„Oszałamiające wizualizacje zsynchronizowane z muzyką to prawdziwa bomba dla zmysłów” – w ten sposób koncert w londyńskiej arenie O2 opisał recenzent portalu Gigwise. To nie przypadek, że właśnie Wielka Brytania najbardziej życzliwie przyjęła ostatnią płytę grupy, „Hesitation Marks”, wysokimi miejscami na listach podsumowujących premiery ubiegłego roku. ALTERKLUB sam widział też wielki popis siły NIN na jednej z głównych festiwalu Primavera Sound w Barcelonie, podsumowujący całą ich karierę. Mocnymi punktami były zwłaszcza „Came Back Haunted” i otwierające występ „Copy of A”, klasyki w stylu „Closer”, a także końcowe, legendarne „Hurt”. Obowiązkowym punktem programu był także późnonocny występ Cold Cave na jednej z mniejszych scen.   
 
Przed NIN jeszcze występ w czeskiej Pradze i licząca na razie niemal 30 koncertów trasa po Stanach i Kanadzie. NIN koncertuje obecnie w składzie: Trent Reznor (wokal), powitany z powrotem na pokładzie Robin Finck (gitara), Alessandro Cortini (syntezator, gitara, bas) oraz Ilan Rubin (perkusja).
 
Po raz pierwszy Nine Inch Nails zagrało w Polsce w 2009 roku w Poznaniu.

Źródło: Alter Art

Pokrewne wątki: