Newsy muzyczne

SOHN Na Trzech Koncertach W Polsce

Pochodzący z Wielkiej Brytanii, a stacjonujący w Wiedniu muzyk, producent i kompozytor SOHN wystąpi na trzech koncertach w Polsce.

SOHN pojawi się w następujących miejscach w ramach europejskiej trasy promującej debiutancki album "Tremors":

08.10. Katowice, Hipnoza

09.10. Poznań, SQ

24.11. Warszawa, Hybrydy

Przynoszący niepokojący minimalizm kontrastujący z jego ostrym głosem debiutancki singiel "The Wheel" z końca 2012 roku, został entuzjastycznie przyjęty przez media. Pitchfork chwalił jego unikalne podejście do muzyki, zaś The Fader opisał go jako "wyśmienitą mieszankę smutnych partii wokalnych i przemyślanych instrumentów perkusyjnych". Tę ekscytację wzmocnił występ podczas SXSW, a także remiksy dla Lany Del Rey i Rhye. Latem 2013 roku podpisał kontrakt 4AD, co w pierwszej kolejności zaowocowało wydaniem singli "Bloodflows" i "Lessons" (w ograniczonym nakładzie na 12" winylu), które poprzedziły ukazanie się jego debiutanckiej płyty. Cechą charakterystyczną tych wydawnictw jest podejście SOHN do języka i asonansów. Przestrzeń wokół tekstów podkreśla subtelność produkcji, która akcentuje jego uduchowioną postawę.

Ta dbałość o szczegóły i emocjonalny rezonans przyniosła mu publiczne uznanie ze strony Miguela i Lorde, zaś Hype Machine, iTunes, Spotify i Billboard widzą w nim jednego z najważniejszych artystów 2014 roku.

Cały "Tremors" charakteryzuje nocna atmosfera, nieopisana wrażliwość na mrok i niedopowiedzenia. Dzięki samodyscyplinie, nagrywał ten album nocą, bez zakłócania spokoju przez transport publiczny "aby być pewnym, że nie muszę nigdzie wychodzić". Urodził się w południowym Londynie i początkowo uczył się grać na gitarze i fortepianie. W 2010 roku przeniósł się do Wiednia, gdzie natychmiast zanurzył się w świat muzyki elektronicznej. Jego twórczość i produkcje znalazły inspiracje pomiędzy spokojem górzystego krajobrazu, a zgiełkiem miasta. Poza jego cenioną praca solową, SOHN jest uznanym producentem i autorem piosenek. Niedawno produkował "Waiting Game" dla nominowanej do BBC Sound Of 2014 Banks oraz "Last Stand" i "Wrong Or Right" dla Kwabs. Tworzy także dla artystów z LA oraz pracuje nad remiksami dla Disclosure i Angel Haze. Twórczość SOHN szczególnie przypadła do gustu polskim sympatykom muzyki elektronicznej. Wśród widzów najczęściej oglądających jego kanał YouTube, Polska zajęła trzecie miejsce, tuż za Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią.