Newsy muzyczne

Tuxedomoon W Katowicach

Słynna amerykańska grupa Tuxedomoon wystąpi podczas imprezy ATP@OFF w Katowicach.

Koncert odbędzie się 31 lipca w katowickim Kinoteatrze Rialto. Tuxedomoon zajmie podczas imprezy miejsce amerykańskiej formacji Loop. Występ odbędzie się w ramach before party przygotowanego w nowej formule, pod kuratorską opieką kultowego festiwalu All Tomorrow's Parties - ATP@OFF.

Tuxedomoon to prawdopodobnie jedna z najbardziej oryginalnych grup w historii muzyki popularnej. W 1977 roku wyłonili się w San Francisco z artystycznej komuny Angels of Light, by przez następne trzy dekady (z kilkuletnią przerwą w latach 90.) zadziwiać nowatorskimpodejściem do dźwiękowej materii. Ich hipnotyzujące kompozycje wymykają się wszelkim klasyfikacjom, łącząc freejazzową swobodę, elektroniczne brzmienia i postpunkową wrażliwość (a może drażliwość?). Łatwiej opisać Tuxedomoon za pomocą metafor: jak ktoś celnie zauważył, jest to dźwiękowy odpowiednik malarstwa Pollocka czy Dalego. Dość powiedzieć, że pierwszy kontrakt płytowy podpisali z należącą do The Residents wytwórnią Ralph Records.
 
OFF Festival odbędzie się między 1 a 3 sierpnia w Katowicach. Wśród wykonawców znaleźli się m.in. Holden, Belle & Sebastian, 65daysofstatic, Chelsea Wolfe, Earth, Fuck Buttons, Neutral Milk Hotel, Perfume Genius, Wild Books, The Jesus And Mary Chain i Slowdive.
 

Pokrewne wątki: