Newsy muzyczne

Son Lux W Listopadzie W Warszawie

Ryan Lotta ukrywający się pod pseudonimem SON LUX pojawi się wraz z zespołem 6 listopada w warszawskim klubie Basen i promować będzie swój materiał z "Lanterns" i "Alternate Worlds".

Son Lux to uzdolniony multiinstrumentalista, kompozytor muzyki klasycznej, grający również na pianinie i gitarze. W 2007 roku podjął się pracy w agencji reklamowej  gdzie współpracował z żeńską grupą taneczną. W tym samym czasie podjął się miksowania swojego głosu z muzyką elektroniczną, brzmieniami eksperymentalnego rocka i beatami hip-hopowymi.  

Na swoim koncie ma współpracę z bogatą paletą artystów (m.in. Arcade Fire, Sufjan Stevens czy Lorde). Uznawany za człowieka, który nie boi się eksperymentów i to właśnie ciekawość dźwięku i inteligencja wzbogacają jego wszechstronność.

Utwór „Lost It To Trying”, który promuje ostatni album został nazwany przez Pitchfork jako Best New Track. A samego Son Luxa pozycjonuje się aktualnie na czele imponującej listy instrumentalistów i wokalistów, takich jak Chris Thile (The Punch Brothers), Peter Silberman (Antlers), DM Stith, Lily & Madeleine czy yMusic (Brudny Projektory, Bon Iver).

SON LUX
6.11 Basen / Warszawa
godz. 21:00
bilety: 40/50pln
miejsca sprzedaży: salony Empik, Media Markt, Saturn oraz na  ebilet.pl, biletomat.pl, evenea.pl, eventim.pl, ticketpro.pl