Newsy muzyczne

Powstał Album Z Nieznanymi Zdjęciami The Cure

18 września ukaże się album fotograficzny "Obscure" ze zdjęciami autorstwa nadwornego fotografa The Cure Andy'ego Vella.

W albumie znajdą się nigdy dotąd niepublikowane fotografie zespołu z okresu od 1981 do 2014 roku. Lider grupy Robert Smith tak napisał o tych zdjęciach we wstępie do albumu: "Okropnie śmieszne, strasznie szczere, dziwnie melancholijne".

Andy Vella współpracuje z The Cure od 1981 roku i był odpowiedzialny między innymi za okładki płyt "Faith" i "Disintegration" oraz singla "In Between Days".

W lutym Robert Smith poinformował, że jeszcze przed końcem tego roku do sklepów ma trafić album The Cure zatytułowany "4:14 Scream".

Materiał, który miałby trafić na ten album był zarejestrowany podczas sesji nagraniowych ostatniego, jak dotąd, krążka studyjnego The Cure zatytułowanego "4:13 Dream" z 2008 roku. Wraz z "4:14 Scream" do sprzedaży ma trafić seria koncertowych DVD.

Zespół kierowany przez Roberta Smitha zapowiedział także trzecią serię koncertów z cyklu "Trilogy". Tym razem najprawdopodobniej z materiałem z albumów "The Top" (1984), "The Head On The Door" (1985) oraz "Kiss Me Kiss Me Kiss Me" (1987).

Pokrewne wątki: