Newsy muzyczne

Body Count Na Warszawskim Rock In Summer

W 2015 roku do koncertowego rozkładu wraca impreza Rock In Summer. W jej ramach 16 czerwca w Parku Sowińskiego wystąpi kultowa grupa Body Count wraz z legendarnym Ice-T. Koncert odbędzie się w Warszawie w Parku Sowińskiego.

Body Count to amerykańska grupa rapcore’owa, powstała w 1990 roku w Los Angeles z inicjatywy Ice-T i Erniego C. Muzycy jako pierwsi połączyli inspiracje hip-hopowe, heavy metalowe i hard rockowe, wyprzedzając Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy Linkin Park. Body Count to pełnowymiarowy zespół metalowy, dowodzony przez legendarnego rapera, dzięki któremu teksty i przekaz zyskują dodatkową moc.

Kiedy w 2013 roku Ice-T ogłosił, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem – w środowisku muzycznym zawrzało. Temperaturę dodatkowo podniósł wielki powrót na scenę, na festiwalu Fun Fun Fun Fest. Album „Manslaughter” ukazał się w czerwcu 2014, wydany nakładem Sumerian Records.

Skład Body Count tworzą, oprócz Ice-T i Erniego C, Vincent Price, Ill Will i Juan Garcia.

Zespół trzykrotnie wystąpił w Polsce: w 1995 roku na sopockim Marlboro Rock-In oraz w 1997 roku w Warszawie i Krakowie.

Bilety na koncert trafią do sprzedaży w czwartek, 11 grudnia. Dostępne będą na www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl i w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

 Wkrótce podamy nazwy zespołów, które uzupełnią skład tego koncertu.


Źródło: Go-Ahead