Newsy muzyczne

Life Festival Oświęcim W Drugiej Połowie Czerwca

Szósta edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 17 - 20 czerwca 2015 r.

Więcej szczegółów poznamy już w styczniu, kiedy zostaną ogłoszone pierwsze z gwiazd przyszłorocznego LFO. Wtedy też rozpocznie się sprzedażbiletów i karnetów na koncerty.
 

W trzeci weekend czerwca w Oświęcimiu czekają nas przeżycia nie tylko muzyczne, bo – podobnie jak w ubiegłych latach - ważną częścią festiwalu jest stworzenie murala, bieg uliczny, czy spektakl teatralny. Kluczem spajającym całość będzie – jak zwykle - przesłanie budowania pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi.

Life Festival Oświęcim to festiwal odbywający się w wyjątkowym, naznaczonym historią, miejscu. W ciągu ostatnich pięciu lat, w tym 40-tysięcznym mieście gościły już takie muzyczneikony jak: Eric Clapton, Soundgarden, Peter Gabriel czy Sting, obok których występowali polscy wykonawcy kojarzeni ze sceną alternatywą oraz wprowadzający kulturową wielobarwność artyści z różnych stron świata – amerykański Żyd Matisyahu, francuska grupa Kana, belgijska Antwerp Gipsy-Ska Orkestra czy izraelsko-amerykański Balkan Beat Box.

Więcej szczegółów na stronie www.lifefestival.pl.