Newsy muzyczne

Pierwsze Gwiazdy OFF Festival 2015 Ogłoszone

Tegoroczna edycja katowickiego festiwalu odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia.

Pierwsze potwierdzone gwiazdy imprezy to: Run The Jewels, Sunn O))), The Julie Ruin, Jacek Sienkiewicz, GirlBand i Kristen.

Run The Jewels tworzą El-P i Killer Mike. Duet wydał jesienią ubiegłego roku drugi, znakomicie przyjęty album zatytułowany po prostu "Run The Jewels 2". Na krążku gościnnie pojawili się perkusista blink-182, Travis Barker, współpracownik Beyoncé, Boots, a także Diane Coffee oraz Zack De La Rocha z Rage Against The Machine.

 

Sunn 0))) to przedstawiciele drone metalu. W twórczości łączą metal z elementami ambientu i noise'u. Zespół z Seattle powstał w 1998 roku. Na koncie ma sześć regularnych albumów, z których ostatni to "Monoliths & Dimensions" z 2009 roku. W październiku ubiegłego roku wydali wspólne dzieło ze Scottem Walkerem, zatytułowane "Soused".

The Julie Ruin to punkrockowa ekipa z Brooklynu, działająca od 2010 roku. Ich pierwszy i na razie jedyny album, "Run Fast", ukazał się we wrześniu 2013 roku. Grupie przewodzi Kathleen Hanna znana z takich zespołów jak Bikini Kill czy Le Tigre. Zespół miał wystąpić na festiwalu w ubiegłym roku, jednak występ odwołano z powodu choroby liderki.

Trzydniowe karnety dostępne są w cenie 200 zł. 


Foto: Sunn 0)))

Pokrewne wątki: