Newsy muzyczne

Szczegóły Nowej Płyty Areny

Arena, jeden z najlepszych brytyjskich zespołów neo-progresywnych, ujawnił właśnie okładkę i tracklistę nowej płyty.

Album zatytułowany „The Unquiet Sky” ukaże się 23 marca, tuż przed europejską trasą koncertową, w ramach której zespół odwiedzi również Polskę. 

Clive Nolan: „Zdecydowałem się oprzeć koncept płyty na powieści grozy M.R. Jamesa ‘Casting the Runes’. Część z Was mogła obejrzeć ją w filmowej wersji z 1957 roku pt. ‘Night of the Demon’. Szukaliśmy tytuł dla nowej płyty i John Mitchell zasugerował ‘The Unquiet Sky’, mimo że nie wiedział jeszcze o moim pomyśle. Ale według mnie ten tytuł doskonale wpasował się w nastrój jaki zaplanowałem dla tego wydawnictwa.”

Lista utworów:

 

1. The Demon Strikes

2. How Did it Come to This?

3. The Bishop of Lufford

4. Oblivious to the Night

5. No Chance Encounter

6. Markings on a Parchment

7. The Unquiet Sky

8. What Happened Before

9. Time Runs Out

10. Returning the Curse

11. Unexpected Dawn

12. Traveller Beware

Album wyprodukowany przez Karla Grooma w Thin Ice Studio będzie ósmym studyjnym wydawnictwem w karierze Areny a jego premiera zbiegnie się z 20. rocznicą wydania ich debiutanckiego krążka - „Songs From The Lions Cage”. W związku z tym zespół wyruszy na europejską trasę koncertową, która obejmie również Polskę. Koncerty odbędą się w następujących miastach: 09.04.15 Katowice – Rialto, 10.04.15 Warszawa – Proxima, 11.04.15 Poznań - Blue Note. Występ w Katowicach będzie szczególnym wydarzeniem, ponieważ właśnie tu zespół zarejestruje swoje rocznicowe wydawnictwo DVD! 

Podczas koncertów w Katowicach i Warszawie, Arenie towarzyszyć będzie holenderski zespół Knight Area. I podobnie jak w przypadku Areny, podczas katowickiego koncertu zarejestrowane będzie ich nowe wydawnictwo DVD! Knight Area prezentuje nowocześnie brzmiący, pełen przestrzeni i ciekawych melodii rock symfoniczny.  Mistrzowskie wykonanie, idealnie skomponowane utwory, pełne zwrotów tempo – wszystko to sprawia, że płyt Holendrów słucha się z wielką przyjemnością.  Będzie to ich pierwsza wizyta w Polsce i z pewnością  ucieszy rzeszę fanów jakich mają nad Wisłą.

 


Źródło: Metal Mind Production