Newsy muzyczne

Ride Wróci Do Polski Po 22 Latach

Brytyjska formacja Ride zapowiedziała swój udział w tegorocznym OFF Festival w Katowicach.

Dla reaktywowanej w ubiegłym roku grupy Ride będzie to drugi występ w naszym kraju. 29 maja 1993 roku zespół wystąpił w warszawskim klubie Stodoła, na finale festiwalu Marlboro Rock-In. 

Milczeli od 1996 roku, od wydania czwartego albumu "Tarantula". Poszło ponoć o niemożliwe do pogodzenia wizje rozwoju zespołu, prezentowane przez jego gitarzystów Andy'ego Bella i Marka Gardenera. A to przecież brzmienie ich instrumentów było fundamentem nie tylko tak pomnikowych płyt, jak "Nowhere" i "Going Blank Again", ale całej shoegazowej rewolucji.

Swój udział w imprezie zapowiedzieli wczoraj także między innymi: Sun Kil Moon, The Young Fathers, Ten Typ Mes, Mick Harvey Plays Serge Gainsbourg. 

Wcześniej udział w OFF Festivalu potwierdzili: Run The Jewels, Sunn O))) i The Julie Ruin, Jacek Sienkiewicz, Girl Band, Kristen, Patti Smith, Son Lux, Future Brown, Pablopavo, Władysław Komendarek, Decapitated, Innercity Ensemble, The Budos Band, Peaking Lights oraz Selvhenter.

Jubileuszowa, 10. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety dostępne są w cenie 200 zł. Można je nabyć w OFF Sklepie lub w bileteriach sieci Ticketpro i Ebilet oraz w salonach Empik.


Pokrewne wątki: