Newsy muzyczne

Sprawdź się w grze Iron Maiden "Speed Of Light"

Już jutro premiera nowego albumu Iron Maiden "The Book Of Souls".

Pod koniec XX wieku legenda heavy metalu, grupa Iron Maiden, wypuściła grę "Ed Hunter", której bohaterem była maskotka zespołu, Eddie. W przededniu premiery 16. studyjnego albumu zespołu, "The Book Of Souls", możemy zagrać w kolejną grę sygnowaną przez Żelazną Dziewicę z Eddie'em w roli głównej. Jej tytuł to "Speed Of Light". 

Tak samo jak oldschoolowa 8-bitowa gra, starszym fanom mogąca kojarzyć się z "Montezuma's Revenge", "River Raid" albo "The Goonies", która dostępna jest na stronie Iron Maiden pod linkiem: http://speedoflight.ironmaiden.com/, zatytułowany jest pierwszy numer promujący album "The Book Of Souls". Premiery płyty doczekamy się już w najbliższy piątek, 4 września 2015 roku. 

Autorem zarówno gry, jak i wideoklipu do piosenki, jest Llexi Leon, wielki fan Iron Maiden, do tej pory znany z kultowej serii komiksów "Eternal Descent" oraz z pracy na rynku gier komputerowych. 

Nagrany w Paryżu, w Guillame Tell Studios, album "The Book Of Souls",  produkował Kevin "Caveman" Shirley. Płyta już zbiera doskonałe recenzje. W serwisie Blabbermouth przyznano jej 9,5 na 10 punktów, zaś recenzent napisał między innymi: "Jeśli decydujesz się na nagranie podwójnej płyty lepiej, żeby była w całości dobra. »The Book Of Souls« nie tylko jest dobra. Ona sprawi, że każdy metalowiec będzie płakał z radości. Bo ten zespół, który jest z nami już taki szmat czasu, zawsze stawia sobie za cel nie tylko zabawienie fanów. Iron Maiden stara się ich wprawić w zdumienie. I to właśnie zrobił"


Źródło: Warner Music

Pokrewne wątki: