Newsy muzyczne

Nowy album Iron Maiden od dziś w sklepach

Od dziś w sklepach nowa płyta Iron Maiden zatytułowana "The Book of Souls".

Dwie płyty, 11 kompozycji, ponad 92 minuty muzyki – tak przedstawia się w skrócie zawartość "The Book Of Souls". Albumu nagranego, podobnie jak doskonały "Brave New World", w Guillame Tell Studios w Paryżu. Produkcję muzycy Iron Maiden powierzyli swojemu dobremu znajomemu Kevinowi "Cavemanowi" Shirleyowi. Nagrania zakończyły się pod koniec 2014 roku. Szlifów produkcyjnych dokonano na początku roku 2015. Bruce tak mówił o sesji nagraniowej: "Pracowaliśmy od końca lata 2014 roku w Guillame Tell Studios w Paryżu, tym samym, w którym nagraliśmy >>Brave New World<<, więc powróciło wiele szczególnych wspomnień. Jesteśmy zachwyceni tym, że wciąż jest w naszych piosenkach ten magiczny klimat. Czuliśmy się jak w domu, a pomysły same przychodziły"

Zaś Steve Harris dodaje: "Wiele piosenek zostało napisanych w studiu i od razu graliśmy je na próbach, a zaraz potem rejestrowaliśmy. Numery brzmią tak, jakbyśmy je nagrali podczas koncertu. Wszyscy jesteśmy dumni z płyty >>The Book Of Souls<< i nie możemy się doczekać, co powiedzą o niej fani. Zwłaszcza na trasie promującej, która odbędzie się w przyszłym roku".

Steve zapewne w ciągu paru dni dowie się, co o albumie myślą fani. Póki co wiadomo, że album "The Book Of Souls" już spotkał się z doskonałym przyjęciem recenzentów. Serwis Blabbermouth przyznał płycie 9,5 na 10 punktów, zaś recenzent napisał o wydawnictwie: "Jeśli decydujesz się na nagranie podwójnej płyty lepiej, żeby była w całości dobra. >>The Book Of Souls<< nie tylko jest dobra. Ona sprawi, że każdy metalowiec będzie płakał z radości. Bo ten zespół, który jest z nami już taki szmat czasu, zawsze stawia sobie za cel nie tylko zabawienie fanów. Iron Maiden stara się ich wprawić w zdumienie. I to właśnie zrobił"


Źródło: Warner Music

Pokrewne wątki: