Newsy muzyczne

Nowy teledysk od Cochise

"The sun also rises for unicorns", czwarta studyjna płyta białostockiego zespołu Cochise, ukaże się 2 października. Do sieci trafił pierwszy promujący go teledysk do utworu „Black Summer”.

Jak zdradza zespół, teledysk opowiada historię, której całość poznamy w grudniu wraz z ujawnieniem ostatniego, czwartego teledysku. 

W związku z wydaniem płyty "The sun also rises for unicorns", zespół planuje promocję nowego materiału podczas trasy koncertowej. Znamy już terminy pierwszych potwierdzonych koncertów: 

04.09 Elbląg - Sąsiedzi

05.09 Sopot - Underground

03.10 Kielce - WooR

04.10 Rzeszów - Vinyl

17.10 Warszawa – Proxima (koncert z okazji 25-lecia CETI)

18.10 Łódź - Scenografia

6.11 Częstochowa – Galeria Teatr From Poland

7.11 Katowice - Katofonia

Trasa zostanie wkrótce uzupełniona o kolejne daty.

Przypomnijmy, "The Sun Also Rises For Unicorns" to następca znakomicie przyjętej płyty „118”. Nowy materiał zarejestrowano późną wiosną w studiu "Rolling Tapes", a wokale dograno w białostockim studiu "Nagrywatornia". Jak o płycie mówi Paweł, wokalista zespołu: "...jest pełna pytań, smutku, niepokoju i nostalgii. Nie brak w niej także siły, buntu, radości, miłości i dumy. Wiele tu utopijno-romantycznych wizji świata z odrobiną szaleństwa i gniewu. To płyta o wyjątkowych jednostkach, wrażliwych i pełnych namiętności lecz często, apatycznych, amoralnych, zamkniętych w sobie i wycofanych". Muzycznie album "The sun also rises for unicorns" jest kontynuacją tego, co do tej pory Cochise nagrał. "Mamy nadzieję, że ta płyta to krok do przodu i naturalny rozwój zespołu. Zawiera zarówno mocne, szybkie utwory, jak i lżejsze, bardziej łagodne piosenki. Ich wspólnym mianownikiem jest Cochise" - mówi Wojtek, gitarzysta zespołu.


Foto: Marta Wotal
Źródło: Metal Mind Production