Newsy muzyczne

Red Hot Chili Peppers zagra w Gdyni

Jedna z najważniejszych i najpopularniejszych grup rockowych wszech czasów po raz pierwszy na Open’erze! Zespół przyjedzie do Polski w ramach promocji swojego najnowszego albumu.

Na 15-ej edycji Open’era będziemy mogli powitać jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki – kalifornijską formację Red Hot Chili Peppers. Blisko 80 milionów sprzedanych egzemplarzy, kilka klasycznych płyt i singli, które na zawsze pozostaną w historii muzyki, całkowicie zasłużona obecność w Rock And Roll Hall of Fame, czy wreszcie miks gatunkowy oparty na rockowych riffach i funkowej pulsacji oraz długoletnia współpraca z Rickiem Rubinem, które przyniosły im miliony fanów na całym świecie – oto Red Hot Chili Peppers w telegraficznym skrócie.
 
Od kilku miesięcy Red Hot Chili Peppers pracują nad nowym albumem. Tym razem producentem ich jedenastego krążka został Danger Mouse, o którym Kiedis w wywiadzie dla Billboardu powiedział, że „jest świetny w wymyślaniu super-nowoczesnych pomysłów, ale potrafi także chwycić za gitarę akustyczną, i rozebrać utwór do jego akustycznej esencji, która przecież też jest piękna”. Pracę nad płytą przerwał wypadek Flea, który był zmuszony odłożyć swój instrument na pół roku. Zespół zapowiada jednak, że nowa płyta na pewno ukaże się w przyszłym roku. Trasa koncertowa, w ramach której zagrają na Open’erze, jest tego potwierdzeniem.
 
Zespół pojawi się w Gdyni 30 czerwca czyli drugiego dnia festiwalu, który będzie trwał od 29 czerwca do 2 lipca. Będzie to trzecia wizyta RHCP w Polsce. W 2007 roku grupa zagrała na Stadionie Śląskim w Chorzowie, zaś w 2012 roku na warszawszkim Lotnisku Bemowo w ramach Impact Festival. 
 
Pierwszą potwierdzoną gwiazdą Opener Festival jest Florence + The Machine. 
 
 
 

Pokrewne wątki: