Newsy muzyczne

Nowy klip od Cochise

Do sieci trafił właśnie czwarty i zarazem ostatni teledysk promujący najnowszy album zespołu Cochise „The sun also rises for unicorns”.

"To dość nietypowy numer Cochise. Długo musieliśmy nad nim pracować zanim przybrał taką, w sumie prostą, formę. W warstwie tekstowej jest bardzo pesymistycznie i mrocznie. Mroczny jest także teledysk. Podobnie jak przy dwóch innych klipach z ‘The Sun Also Rises utworze" For Unicorns’ nad ‘Perfect place to Die’ pracowała Laura Kielar. Doskonale oddała to, o co chodzi w tym” - mówi Wojciech Napora, gitarzysta Cochise.

"Czasami niszczymy to, co kochamy i kochamy to co niszczymy. Kiedyś ktoś mądry powiedział: 'Zdarza się, że ludzie wokół nas nie rozumieją drogi, którą idziemy. Nie muszą jej rozumieć bo to nie jest ich droga'. I o tym właśnie jest 'Perfect Place to Die" - tłumaczy przesłanie utworu wokalista zespołu, Paweł Małaszyński.

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r., cover Danziga „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues”, płytę „Back to Beginning” z maja 2012 roku oraz krążek „118” z 2014 roku. Najnowsza płyta "The Sun Also Rises For Unicorns" ukazała się 2 października 2015. Materiał zarejestrowano późną wiosną w studiu "Rolling Tapes", a wokale dograno w białostockim studiu "Nagrywatornia". Jak o płycie mówi Paweł, wokalista zespołu: "...jest pełna pytań, smutku, niepokoju i nostalgii. Nie brak w niej także siły, buntu, radości, miłości i dumy. Wiele tu utopijno-romantycznych wizji świata z odrobiną szaleństwa i gniewu. To płyta o wyjątkowych jednostkach, wrażliwych i pełnych namiętności lecz często, apatycznych, amoralnych, zamkniętych w sobie i wycofanych". Muzycznie album "The sun also rises for unicorns" jest kontynuacją tego, co do tej pory Cochise nagrał. "Mamy nadzieję, że ta płyta to krok do przodu i naturalny rozwój zespołu. Zawiera zarówno mocne, szybkie utwory, jak i lżejsze, bardziej łagodne piosenki. Ich wspólnym mianownikiem jest Cochise" - mówi Wojtek, gitarzysta zespołu.