Newsy muzyczne

Tides From Nebula zapowiada nową płytę

Po ponad dwóch latach od wydania poprzedniego albumu zespół Tides From Nebula powraca z nową płytą! Krążek zatytułowany „Safehaven” ukaże się 6 maja.

Tides From Nebula opowiadają o nadchodzącym wydawnictwie: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wydajemy kolejną płytę. Mamy za sobą emocjonujący czas pracy z wybitnymi producentami, od których bardzo dużo się nauczyliśmy. Dlatego uznaliśmy, że chcemy zmierzyć się z samodzielną produkcją nowego albumu. Proces jego powstawania był bardzo spontaniczny, bliższy temu z debiutu. Płyta jest jednak mroczniejsza i odważniejsza. Czujemy, że słychać, że nie jesteśmy już debiutantami.”

W dniu premiery nowego albumu zespół rozpocznie europejską trasę koncertową, a jesienią zagra serię koncertów w polskich klubach. Więcej szczegółów wkrótce.

Plan europejskiej trasy:

6.05 DunkFestival, Zottegem, Belgium

7.05 We Are a Young Team, Metz, France

8.05 Sanctuary, Basingstoke, UK

9.05 Boston Music Room, London, UK

10.05 Audio, Glasgow, UK

11.05 Firebug, Leicester, UK

14.05 Heretic Club, Bordeaux, France

16.05 Le Saint Des Seins, Toulouse, France

17.05 Sidecar, Barcelona, Spain

18.05 Le Molotov, Marseille, France

19.05 La Gravière, Geneva, Switzerland

20.05 Freakout Club, Bologna, Italy

21.05 Lo-Fi Club, Milan, Italy

22.05 Rockhouse, Salzburg, Austria

24.05 Sedel, Luzern, Switzerland

26.05 Druckluft, Oberhausen, Germany

28.05 Neushoorn, Leeuwarden, Netherlands

29.05 Badehaus Szimpla, Berlin, Germany

30.05 Cosmic Dawn, Jena, Germany

Tides From Nebula, warszawski kwartet instrumentalny, powstał w 2008 roku. W swojej karierze zagrali ponad 500 koncertów i uważani są za jeden z czołowych zespołów gatunku w Europie. Są pierwszym zespołem tego typu, który zagrał trasę koncertową w Indiach i odniósł frekwencyjny sukces, grając m.in jako główna gwiazda na festiwalu, który odbywał sie na sławnym torze F1 w Greater Noida. Współpracowali ze Zbigniewem Preisnerem, z którym wspólnie nagrali płytę „Earthshine” w 2011 roku. Ciekawostką jest fakt, że do współpracy doszło z inicjatywy Preisnera, który wcześniej usłyszał utwór zespołu w radio. Do tej pory zagrali 16 zagranicznych i 13 polskich tras koncertowych.


Źródło: Mystic