Newsy muzyczne

John Newman na Life Festival Oświęcim

John Newman i Dawid Podsiadło to kolejni wykonawcy, którzy wystąpią na Life Festival Oświęcim 2016. Obaj pojawią się na scenie stadionu MOSiR 18 czerwca.

John Newman to złote dziecko brytyjskiej muzyki. Ma zaledwie 25 lat, a już może się pochwalić ponad milionem sprzedanych płyt oraz niemal miliardem wyświetleń w serwisie YouTube. Trzy utwory z jego udziałem trafiły na pierwsze miejsce UK Singles Chart: autorski "Love Me Again" oraz "Blame" Calvina Harrisa i "Feel the Love" grupy Rudimental, w których John zaśpiewał gościnnie. Wydany w 2013 roku debiutancki album Newmana, "Tribute", był absolutnym bestsellerem - dotarł na szczyt zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, zdobył też miano Złotej Płyty w Polsce. Jesienią zeszłego roku artysta wydał drugi longplay, "Revolve", z którego pochodzi uwielbiany przez międzynarodową publiczność singiel "Come and Get It".

John Newman wystąpił dotychczas w Polsce tylko raz – jako jedna z gwiazd koncertu sylwestrowego w Warszawie w 2013 roku. Na Life Festival Oświęcim 2016 polscy fani będą mogli zatem po raz pierwszy zobaczyć swojego idola na pełnowymiarowym koncercie!


Dawid Podsiadło jest obecnie najpopularniejszym i najbardziej rozchwytywanym wokalistą w Polsce. Jego błyskotliwa kariera rozpoczęła się od zwycięstwa w "X Factorze" w wieku zaledwie 20 lat. Wydany w 2013 roku album "Comfort & Happines" zrobił prawdziwą furorę, uzyskując tytuł Diamentowej Płyty, zaś sam Dawid zgarnął aż cztery Fryderyki i jednego Wiktora. W 2014 roku Podsiadło wraz z zespołem Curly Heads, w którym zaczynał karierę, nagrał płytę "Ruby Dress Skinny Dog", by jesienią ubiegłego roku powrócić do kariery solowej. Drugi longplay artysty, "Annoyance and Disappointment", ukazał się na początku listopada i w ciągu niespełna dwóch miesięcy pokrył się platyną, a przez wielu krytyków wybrany został najlepszym albumem roku. Koncerty Dawida Podsiadły cieszą się niezmiennym powodzeniem i są zwykle wyprzedane do ostatniego miejsca.

Newman i Podsiadło dołączają do ogłoszonych wcześniej gwiazd Life Festival Oświęcim: Eltona Johna oraz formacji Queen + Adam Lambert. Taki zestaw artystów gwarantuje muzyczne emocje na najwyższym poziomie. Kolejni wykonawcy Life Festival Oświęcim 2016 zostaną ogłoszeni wkrótce.

Siódma edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2016 roku. Po raz pierwszy w historii festiwalu koncerty stadionowe zaplanowano na cały weekend (sobota i niedziela). Karnety oraz bilety na festiwal są dostępne na www.lifefestival.pl oraz www.eventim.pl.