Newsy muzyczne

Helloween i Rage dziś w Warszawie

Dziś wieczorem w warszawskim klubie Progresja Music Zone zagrają dwie legendy heavy metalu: Helloween i Rage.

Progresja Music Zone oraz agencja HQ44 z dumą zapraszają na jedyny polski klubowy koncert Helloween - legendy heavy, speed oraz power metalu. Formacja zaprezentuje się swoim fanom z pełną produkcją koncertową i setlistą w ramach promocji ostatniego, fantastycznego albumu "My God-Given Right", ktróry już rozgrzał serca setek tysięcy fanów na całym świecie.

Jako gość specjalny wystąpi kultowe speed-metalowe trio: RAGE!

Bez wątpienia Helloween przejęło szturmem stery melodyjnego metalu zaraz po wypuszczeniu EP-ki „Helloween” w grudniu 1985 roku. Znakomity debiutancki album „Walls Of Jerycho”, jak również dwie muzyczne perły wydane w 1987/88 czyli „Keeper Of The Seven Keys Part I/II” potwierdziły to chwilę później. Niektórzy twierdzą, że grupa była wręcz założycielem nowego gatunku inspirując kolejne pionierskie zespoły i pozyskując kolejnych fanów muzyki tego nurtu.

Przez ostatnie 30 lat odnosząc sukcesy wręcz zdobywali szturmem takie renomowane festiwale jak brazylijski ‚Rock in Rio’, japoński ‚Loudpark’ Festival, coroczne największe metalowe wydarzenie na świecie „Wacken Open Air“, czy polski Woodstock, gdzie 500 tysięcy fanów czciło swoich ulubionych mistrzów szybkości. Znajdując się niezmiennie na szczycie popularności Helloween kontynuowało niezliczone trasy wokół świata zyskując publiczność w najodleglejszych i czesto egzotycznych częściach globu. W międzyczasie zespół dorobił się 14 albumów studyjnych. Nagrania te sprzedały się łącznie w liczbie 8 milionów egzemplarzy na całym świecie zyskując piętnaście raz złotą płytę i sześć razy platynę.

Po trzech dekadach grania ich najnowsze dzieło „My God-Given Right” podkreśla obrany wcześniej kierunek, dlatego też wokalista Andi Deris nalegał na proste motto brzmiące: „Powrócić do korzeni – ale z nowymi utworami”. “Teraz bardziej niż kiedykolwiek nasi fani chcą wspólnie z nami śpiewać i dawać czadu – mówi Deris. - Najlepiej sprawdzają się w tym charakterystyczne refreny i linie melodyczne z lat 80-tych.”

“To jednak nie jest naszym celem, żeby za wszelką cenę żyć wciąż w latach 80-tych – dodaje gitarzysta Michael Weikath. - Ku naszemu zaskoczeniu taki koncept żyje po prostu sam własnym życiem.”

Tak jak poprzednie albumy tak i ten zabiera nas w długą muzyczną podróż zapewniając niezłą jazdę. Bezsprzecznie jest to działo warte trzydziestej rocznicy istnienia zespołu, który wciąż ma silny wpływ na kształtowanie się metalowej sceny na całym świecie. Któż może oczekiwać więcej od Ojców Chrzestnych speed-metalu!?

Rozpiska czasowa:

19:00 - drzwi
19:45 – 20:15 - CRIMES OF PASSION 
20:35 – 21:25 - RAGE 
21:55 - ... - HELLOWEEN